Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell megfogni egy csincsi...

Hogy kell megfogni egy csincsillát? Úgy hallottam a fülénél vagy a farkánál. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis!

Egyik kezeddel megtartod a feneke alatt a másikkal pedig a mellkasánál, a két mancsa alatt.

Nekem is vannak csinjeim, ezért tudom!


Haven 23/L

2009. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszolónak van igaza, kérdező te honnan vetted ezt?
2009. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
még talán ennyit hozzátennék: Szemből kell közelíteni felé, hogy ne ijedjen meg. A hasa alá nyúlsz és felemeled. Utána pedig úgy fogd ahogy az előző válaszoló írta.
2009. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első válaszolónak igaza van, a kedvencként tartott csincsillát a gazdi így fogja meg, ha azt szeretnéd hogy szeressen téged, akkor azt a példát kövesd.

Azonban amit hallottál az sem hülyeség.

Az állatorvosokat arra tanítják, hogy a vad csineket, akik gazdájukat is harapják(pl: ha oltani kell) akkor EZ a biztonságos technika.

az nem igaz hogy így kéne, és hogy ez kellemes a csincsillának, de létezik ez a fogásmód.

2009. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, azt elfelejtettem hogy NEM a fülénél vagy a farkánál, hanem ÉS.

a fülét és a farkát egyszerre fogják meg. egyik testrésze sem bírna el akkora súlyt ha ugrálni akarna hogy csak az egyik megtartsa.


Caelestis

2009. márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ha megközelítem a ketrecét, morgó hangot hallat. Miért? Fél?

2009. márc. 10. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:

pontosan, ahogy mondod. :)

csak lassú mozdulatokkal közelítsd meg, és beszélj hozzá. így hamarabb megnyugszik.

egyedül van? mennyi ideje van nálad?


Caelestis

2009. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem miért vesz valaki csincsillát, ha egyszer azt se tudja, hogy hogy kell vele bánni.Még a fogását se tudja.

www.csincsilla.info

Itt minden le van írva.

2009. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy nem bírna meg éni s a farkánál fogom mind a 2-t... állatkereskedésbe is azt mondták hogy így fogjam meg! amikor a hasa alatt próbáltam akkor nyüszögő hangot hallatott és elakart ugrani hátrafelé tolatott
2010. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Qukac, az állatkereskedésekben rengeteg szakképzetlen ember van! Azért nyüszög és tolat, mert fél! Előszöt szelidítsd meg, barátkozz vele! Ha a farkánál fogod meg, soha nem akar majd odamenni hozzád! ez olyan, mintha téged az egyik lábadnál fogva fellógatnának... Jól esne? Gondolom nem... neki sem... képzeld magad a helyébe... Mióta van csincsillád? Javaslom a www.csincsilla.hu és www.csincsilla.info weboldalakat!
2010. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!