Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány a dzsungáriai...

Fiú vagy lány a dzsungáriai törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve kaptam egy dzsungáriai törpehörcsögöt.Nagyon jól megvan.Lány.

2 hete viszont kaptam még egyet szülinapomra,aki szintén lány. 5 hetes.Akiktől kaptam nekik az állatkereskedésben azt mondták,hogy a két lány meg fog férni egymás mellett.

Először beraktam őket egymáshoz,de elkezdtek harcolni.

aztán külön vettem őket..de minden nap egy kis időre beraktam a kicsit a nagyobbhoz hogy hátha szoknak. aztán egyik nap a kicsi körbe körbe szaladgált(elég félős még) de a nagyobb nem nagyon vett róla tudomást. néha utána merészkedett. a kicsi direkt piszkálta a nagyot. Aztán egy idő után a nagy elkezdte szaglászni a kicsit,a kicsi még néha védekezett,de igazából nem harcoltak. egy egy csipogás még volt de semmi több. azután láttam,hogy a kicsi rámászik a nagyra és valószínűleg párosodnak. megnéztem végül is a nemi szervüket és mintha a kicsinek nagyobb lenne a nemi szerve. de még mindig nem vagyok biztos benne,hogy végül is ő fiú..de azóta is párosodnak. Most akkor fiú? vagy lány? és megfognak férni egymás mellett?Kérlek segítsetek :)


2011. máj. 16. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az összeszokott párokon kívül ritkán férnek meg együtt. Nagyon területvédők. Még a testvérek is harcolnak, ha ivaréretté válnak.
2011. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög magányos állat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!De ezt már 10000x leírták itt is és mindenhol máshol is.Én sem tudtam,mert még kicsi voltam és a vége az lett hogy az egyik kiette a másik hasát!!Most rögtön szedd szét őket!!!!!!
2011. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, ha a 2 "luk" (végbélnyílás és húgycsőnyílás) közt viszonylag nagy a távolság, akkor hím. Itt van egy kis segédlet: [link]

[link]

Egyébként a dzsungáriai törpehörcsög nem társas állat! Nem kéne őket együtt tartani. Ha azonos neműek, akkor 100, hogy szétszedik egymást, ha fiú-lány, akkor megeshet, hogy megférnek majd egymás mellett, de egyáltalán nem ideális párban tartani! Egyfolytában szülni fog a nőstény, te tele leszel kishörcsöggel, az anyahörcsögnek meg hamar tönkremegy a szervezete a folyamatos vemhesség-ellés-kölyökneveléstől. Tartsd őket külön, egyedül érzik jól magukat.

2011. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. megnéztem és a picinek tényleg elég távol van a két lyuk. szóval még ha jól ki is jönnek egymással.. az a legjobb,ha külön vannak?

igazából én csak abból indulok ki,h unokatesóimnak is van hörcsögük és tök jól megvannak eddig kétszer ellett és már másfél éve "együtt vannak".

egyébként sokhelyen olvastam már a nemi szervükről,párzás,hogy hogy jó nekik stb.de mindenhol mást írtak tényleg és már nem tudtam,hogy melyik oldalnak higgyek :S :)

egyébként szerintem mindegyiknek változó,hogy hol és hogy érzi jól magát. :)

2011. máj. 16. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt mondenesetre jegyezd meg, hogy abból a boltból, ahol a fiút vetted, többet ne vegyél állatot.

Amúgy ha nem verekednének, akkor sem lenne jó együtt tartani őket, szegény kislányból babagyárat csinálnál, az meg már állatkínzás.

2011. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
48%

Hát én úgy gondolom, h azok a hörcsögök amelyek egy helyről vannak de nem tesók azok jól kijönnek egymással. Nem úgy mintha két magányos hörcsögöt engedsz össze én is próbálkoztam még idejébe közbeléptem azóta nem is tettem össze őket :) de volt 2 hörcsögpárom amelyeket egyszerre vettem és azok is jól megvoltak :)

De arra mindenképp vigyázz h ha mégis össze akarod őket tenni h ne érezze mind a kettő otthon magát mert akkor védi a területét és ellenségesebb a másikkal szemben pl takarítás után ami elveszi a szagát a hörcsögnek vagy ilyesmi :D

2011. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A dzsungi magányos állat, ez nem egyedfüggő. Sokkal jobb nekik, ha egyedül vannak tartva, a természetben is magányosan élnek. Az meg, hogy esetleg egy hím és egy nőstény elviseli egymást, nem azt jelenti, hogy hűdejó is nekik, hogy együtt vannak. Hidd el, jobbat teszel velük, ha külön tartod őket.
2011. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor legyen 10002x is. :)

A hörcsög valóban egyedül érzi jól magát, a természetben is egyedül él és ott kint a vadonba sem tűr meg mást a saját területén, ne várjuk tőlük, hogy az icipici ketiben/terrariumban eltűrjön egy masik hörcsit.

A másik dolog, hogy egy éves kora utan veszélyes! a nősténynek kihordani a kicsiket. Nagyon megterheli a szervezetét. Persze ezt a kereskedésbe miért is mondanák el, mikor még azt se tudják megállapítani fiú-e vagy lány.

Ha szerencséd van 5hetes korábban még nem ivarérett a fiú és nem volt sikeres az akció. Vedd külön őket és lesz két boldog hörcsögöd, leld örömöd bennük. :)

2011. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát..köszönöm szépen:)

külön vannak jelenleg..és így is maradnak. nem akarok "balhét" meg szerintem is így sokkal jobban érzik magukat. az,hogy a nőstényt sikerült e megtermékenyítenie a kicsinek azt nemtudom majd 2 hét múlva kiderül... igazából nem okoz nagy problémát..dee ha véletlenül becsúszna egy két babahöri.... azért legközelebb nem szeretném.

tényleg köszönöm a válaszokat. nagyon rendesek vagytok:) szép napot!

2011. máj. 18. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!