Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Tengerimalac! Gyors...

S. O. S Tengerimalac! Gyors válaszokat légyszives! A többi lent (? )

Figyelt kérdés
A malackám kb 2 éves, és egyik napról a másikra észrevettem, hogy eléggé híg a széklete. Legtöbbször megeszi, de amikor nem, akkor szinte csak folyadék. Egész nap nem nagyon eszik, és nem is iszik, csak gubbaszt egy helyben. SEgítsetek légyszi mi lehet a baja? Olvastam valahol, hogy ilyenkor széntablettát kell neki adni. Olyat hol lehet venni? És mit kéne tennem? Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 19. 20:12
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Gyorsan vidd el orvoshoz! Most egy kicsit (kb 2 napig) koplaljon, csak szénát adj neki, attól jobb lesz az emésztése! Egyébként nem tudom, milyen a széntabletta, mivel én koplaltam a kicsimet. Ja és gondolom azt, minden állateledelesnél lehet kapni, de mindenképp érdeklődj a boltban, hogy most ez milyeen hatással lesz rá!
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Miket eszik? Ird le pontosan,és megmondjuk mi a baj.
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha dokihoz vinnéd?
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Van párja?Mert ha nem akkor lehet depresszió is.Széntablettát gyógyszertárba lehet venni.
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A széntabletta régi népi bölcsesség, sokkal jobb szerek is vannak rá. Ráadásul a széntabletta lehet, hogy ideiglenesen megszűnteti a hasmenést, de az okát nem. Jobb, ha megnézi orvos, és akkor nem csak azt tudod meg, hogy mivel kezeld, hanem azt is, hogy esetleg legközelebb hogyan kerüld el ezt a jelenséget. Addig is figyelj rá, hogy sokat igyon, ne száradjon ki, az ilyenkor a legveszélyesebb.
2011. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A füvet eszi néha (a kezemből etetem vele) megy egyszer-kétszer beleharap egy kis darab almába aztán ennyi. Magától szerintem nem nagyon eszik, bár ezt még nem figyeltem meg.
2011. máj. 19. 20:31
 7/27 anonim ***** válasza:

Hogy adod neki a füvet?Nem permetezett?Vagy kutya/macska nem pisilte le?

Mert a frissen szedett koszos fűtől beteg lehet

száraz széna van előtte?

2011. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Széna most nincs (elfogyott, holnap veszek neki). A kertből szedem. Van egy kutyánk is, és a kertbe szokott pisilni ezért megmostam a füvet előtte. Egyébként répát, almát, uborkát, paprikát, banánt, körtét szoktam neki adni.

Elég kezdő vagyok (ő az első tengerimalacom) szerintetek mitől lehet ilyen baja, és mit kéne neki adnom?

2011. máj. 19. 20:37
 9/27 anonim ***** válasza:

az en malacomnak is volt az a baja hogy ette a szekletet

nalunk vitaminhiany volt a baj

lehet nem kap eleg friss novenyt ,vagy nem eszi meg

probalj neki estleg vekony csikokat adni pl a repabol es az uborkabol

2011. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És kb mennyi idő amíg helyrejön?
2011. máj. 19. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!