Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Tengerimalac! Gyors...

S. O. S Tengerimalac! Gyors válaszokat légyszives! A többi lent (? )

Figyelt kérdés
A malackám kb 2 éves, és egyik napról a másikra észrevettem, hogy eléggé híg a széklete. Legtöbbször megeszi, de amikor nem, akkor szinte csak folyadék. Egész nap nem nagyon eszik, és nem is iszik, csak gubbaszt egy helyben. SEgítsetek légyszi mi lehet a baja? Olvastam valahol, hogy ilyenkor széntablettát kell neki adni. Olyat hol lehet venni? És mit kéne tennem? Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 19. 20:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

nem tudod lemosni a kutyapisit,olyat ne adj neki,attól beteg szegény


szedd ki gyorsan tőle,és vegyél száraz szénát (zacskóval 200forint kb)

hnapig meg csak táp legyen előtte,meg kis répa,alma,és viz


és füvet ezentul csak olyat amit fix h nem ért semmi (mi mezőn szedjük,meg nagymama kertjéből,ahova nem jár semmi)

2011. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

ha holnap kap rendes szénát,meg pár napig csak alma,répa,ubi és táp,akkor pár nap múlva olyan lesz mint régen


de egy társ jó lenne neki,mert egyedül rossz neki

2011. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
És ebből kifolyólag lehet "rosszkedvű"? (hogy csak gubbaszt egész nap és nem eszik, és nem is iszik?)
2011. máj. 19. 20:58
 14/27 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem lenne rossz neki egy társ, csak anyum nem engedi. Próbáltam a barátok körében ismerkedtetni, de nem jöttek ki jól egymással. :(

A válaszokat köszi, megteszek mindent hogy felépüljön. :)

2011. máj. 19. 21:00
 15/27 anonim ***** válasza:

nem rosszkedvű,hanem fáj a pocakja

Gondolj bele,ha te elrontod a hasad,akkor te is csak fekszel és szenvedsz


a fűhöz még: tisztát szedj,teritsd ki,és hagyd száradni 2 napig (forgasd is meg közben).Igy nem lesz baja tőle.a zöldségeket is meg kell mosni


Idgen malacokkal nem is fog barátkozni,ahhoz hogy elfogadjaaz idegent,együtt kell lenniük hetekig.(és csak azonos neművel,mert a kismalacokat nem fogod tudni hova tenni)

2011. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy csak egyszerű gyomorrontásról van szó, mert olvastam fórumokat ahol mondták, hogy bele is halhat a mali. :(
2011. máj. 19. 21:29
 17/27 anonim ***** válasza:
Azért dokihoz mindenképp vidd el, nehogy a jótanácsok alapján félrekezeld, és amiatt pusztuljon el...
2011. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

úgy sajnálom azokat az embereket akiknek nem mondják meg a kereskedésben (ha onnan van) hogy tengerimalacot hogyan kell tartani ...

először is :

-min. 100x50 -es ketrec

-1 nagy búvóház

-itató ,etető

-SZÉNA!!!!!

-2 TENGERIMALAC!!!!!!!!!!!!!!

Tengerimalacokat nem szabad egyedül tartani!!!!!! a vadonban 20-40 fős csapatokban élnek kell nekik az hogy egymáshoz bújjanak dumáljanak egymással ....

nem érzik magukat jól EGYEDÜL , DEPRESSZIÓSAK LEHETNEK...

a tangerimalacod depressziós ,a sok friss fűtől felfújódhatott hasmenése van , fogd diétára :adjál neki csak SZÁRAZ szénát,magot 1-2 hétig aztán rendbe jön...

ha jót akarsz neki akkor vegyél mellé még 1-et

ha fiú a malacot : vegyél mellé egy 4-6 hetes kisfiú malacot

ha meg lány :egy fiatalabb nőstényt válassz mellé :D

2011. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
monnd meg anyukádnak hogy szegényke nagyon rosszul érzi magát ha egyedül van (amúgy nem sokkal több munka ,ezt tapasztalatból tudom)depressziós és ha ott gubbaszt és nem eszik akkor ez nyagyon is azt jelenti hogy térsra van szüksége...
2011. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Emberek, nem az az első baj, hogy egyedül van, hanem az, hogy kutyapisis fűvel etetik!!!


Nagyon sürgősen orvoshoz kéne vinned. Ha nem eszik napokig, annyira legyengül, hogy nem biztos, hogy meg tudják menteni. Ne szedj füvet neki többet, sehol nem tudhatod, hogy elég tiszta-e. Ha otthon, tálkában csíráztatsz búzát, annak a füvét, ha megnőtt 5-8 centisre, vághatod neki, hiszen azt garantáltan nem pisili le semmi.

Egyébként meg szénát kéne venni inkább, az viszonylag biztonságos.

2011. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!