Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Tengerimalac! Gyors...

S. O. S Tengerimalac! Gyors válaszokat légyszives! A többi lent (? )

Figyelt kérdés
A malackám kb 2 éves, és egyik napról a másikra észrevettem, hogy eléggé híg a széklete. Legtöbbször megeszi, de amikor nem, akkor szinte csak folyadék. Egész nap nem nagyon eszik, és nem is iszik, csak gubbaszt egy helyben. SEgítsetek légyszi mi lehet a baja? Olvastam valahol, hogy ilyenkor széntablettát kell neki adni. Olyat hol lehet venni? És mit kéne tennem? Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 19. 20:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Na hát, akkor, vegyük sorra. A nem evés a malacnál életveszélyes állapotot idéz elő, mivel toxint termel a saját szervezete ellen. Soha nem lehet üres gyomorral. A hasmenésre mindenképp bio-lapist kell kapnia, 1-2 ml vízben feloldva egy fél tasakot. Szén tablettát recept nélkül kaphatsz a patikában, törj össze 2 db-ot és szintén 1-2 ml vízben fecskendőből add a szájába, ez megköti a mérgeket. Muszáj etetni, főzz meg egy répát, turmixold le, egy kis főzőlével hígítsd fel és ezt is fecsiből etesd meg vele. Széna létfontosságú!!!!! Ha más mód nincs szálanként adogasd a szájába. A leírt tünetek alapján azonban úgy vélem, már nagyon nagy a baj és nem fog életben maradni szegény malacka :(
2011. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
hol laksz kérdező és hány éves vagy?
2011. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz, észlény. Már oviban megtanítják, hogy aki beteg, az megy a doktorbácsihoz!
2011. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

szerintem vitaminhianya van

ha adsz neki vekony zoldseg es almacsikokat 1 es fel heten belul nagyon jol lesz

2011. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Beszereztem a malinak szénát és adtam neki tápot is. Ma már elkezdett enni, és rögtön rávetette magát a szénára. A vízből, ahogy láttam, ivott (3.5 dl-nek kb a felét). Egy kicsit eszegetett az almaszeletekből és paprikából. (ezt mind egy éjszaka és egy délelőtt alatt.)

Mostanra egy kicsivel több "életkedvet" látok benne. Kiengedtem a szobámban, szaladozott egy picit és tisztálkodott.

Szerintetek most már akkor rendbe jön?

2011. máj. 20. 14:39
 26/27 anonim ***** válasza:

valószinű igen


de ezentúl csak akkor adj neki füvet ha biztos hogy nem koszos,nem tudod lemosni a pisit,az beleissza magát.

És akkor is csak mértékkel


és úgyis jön a gyereknap,kérj mellé egy társat (azonos neműt,kisebbet)

2011. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Széna mindig legyen elötte!adhatsz neki répát epret,petrezyelymet vagy sóskát is mert abba sok a vitamin,a széna jó a gyomornak és ha nem eszik belőle megnőhet a foga!!az a rosszabb ha a hátsó nő meg(fog)
2011. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!