Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Finnyás a degum. Hogy vegyem...

Finnyás a degum. Hogy vegyem rá, hogy egye a friss zöldségeket-gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Degum, mióta nálam van finnyás, de nagyon durván. Szépen eszik egyébként, csak épp nem azt, amit én szeretnék. Mikor hozzám került is megfigyeltem, hogy nem akarja a friss zöldségeket, gyümölcsöket megenni (csak az almát), ez addig oké volt, hogy télen megtudtam szárítani ezeket és mellé tettem mindig friss almát, plusz készítettem neki hetente minden nap vitaminkoktélt és azzal is itattam.


Most itt a nyár és már nemtudok szárítani, aszaltat sem vehetek, nade akkor mit csináljak?

Amit most eszik az széna házi, jó minőségű fűből, degu táp, búza, kukorica, dió és szoktam neki adni szárított algát mert abban is sok a vitamin, ásványianyag; plus eszi még most a körtét, almát, ritkán salátalevelet, egy kis dióbél ritkán, és gabonagolyó, plusz ásványvizet adok neki hígítva.


Arra is gondoltam,h ogy lehet nem tetszik neki az étel amit adok. Szárítva komolyan mindent megeszik, még a kivit is. Most frissen már próbáltam:

paprika, paradicsom,uborka, saláta, barack, kivi, eper, alma, körte, cukkini, petrezselyemzöld(ezt eszi), banán, répa.

Egyébként korához képest megfelelő méretű, nem nagyon duci, hanem kis formás, gondolom mert iszonyat sokat mozog .

Enni is rendesen eszik, nem bágyadt vagy depressziós. Társa sajnos még nincs, de tervezem (hirtelen kaptam ajándékba, nem akartam, de befogadtam úgyhogy a megjegyzéseket és fujjogásokat kérlek kerüljétek)


Egy deguval foglalkozó oldalon olvastam, hogy C vitamin tablettát is fel lehet nekik oldani fél liter vízben és abból is itatni nekik (nemtudom igaz-e vagy nem, ez a sárga fog elmélet miszerint ha nem sárga akkor vitaminhiány van; bár az enyémnek sárga).

Vagy vegyek neki valami táplálékkiegészítőt?


előre is köszi!


2011. máj. 20. 11:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Rendben, ennyitől még semmi baja nem lesz. és igaz. Egy rágcsáló sem kaphat C vitamint pluszba a tengerimalacokon kívül. A többinek az is bőven elég, amit a kajával bevisznek. Ezért nem szabad citrusféléket sem adni, mert nagyon magas a C vitamin tartalmuk. Paprikát sem kaphatnak sokat, szintén ezért.
2011. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem háziegereim vannak, és ők is ilyen kis idióták. Összekeverve a maggal szoktam nekik adni gyümölcsöt, de szépen kiválogatják. Ha répát teszek be nekik, nem tudom miért, de mindig beledobálják az itatótálkájukba. most a mazsolát próbáltam ki, aztse nagyon eszik. Próbáltam az almát, banánt, gránátalmát, és semmi. A sajtot azt bezzeg eszik. A mandarint is megeszik, de azt is csak keveset.Most majd az uborkára meg a salátára leszek kíváncsi. egyszerűen nem tudok már mit kitalálni, hogy mit adajak nekik
2011. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!