Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet védekezni a kullanc...

Hogy lehet védekezni a kullancsok ellen, ha sétálni viszem a nyuszimat, vagy kimegyünk a telekre, és egész nap a kertben lesz?

Figyelt kérdés

Van valami nyakra cseppenthető szer, mint a kutyáknál? Vagy mi a módja ennek?


Idén a kutyus 1x volt kint a telken, és 1 nap alatt 3 kullancsot találtunk rajta, és 1-et benne, annak ellenére, hogy be volt fújva, és a kertben nagyon ritkán ment bele az elmúlt években :(

Nyuszikám még idén lesz kint először, és féltem.


2011. máj. 23. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Háááát, szerintemérdeklődj az állatorvosnál, vagy egy Fressnapfban. Nem hiszem, hogy a macskáknak-kutyáknak való szerek a nyuszinak is jók.
2011. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem tudom nyuszinál okoz e eü gondot, de ha nem akkor citromhéjat kell reszelni a kajájába. Kutyáknál bevált.
2011. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előttem szoló.

Érdekes,ezt még soha nem halottam.És mennyit kell adni,és meddig a kutyának?

2011. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Citromot nem ehet a nyuszi, úgyhogy ez kilőve.
2011. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van nyusziknak is cseppentős élősködő irtója, de lehet kapni, olyan bogyót ami hullámokat bocsájt ki magából ezzel elűzve az élősködőket. A cseppenthető szerről érdeklődj az állatorvosnál.

A bogyót pedig itt találod:

[link]

2011. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy fajta csöppentős kullancsirtó, aminek van nyuszira készített változata. Az állatorvos tudni fogja, melyik az, de az az igazság, hogy nekünk az állatorvosunk nem ajánlotta. Azt mondta, felesleges pénzkidobás, mert egyrészt nagyon hamar lenyalogatja magáról (mivel a nyuszi a saját tarkóját is meg tudja nyalni, azt meg oda csöppentik), másrészt a kullancs nem terjeszt olyan betegséget, ami nyuszit fertőz. Viszont minden séta után érdemes kicsit átsimogatni a bundáját, nehogy maradjon benne kullancs.
2011. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!