Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem tartanak patkányt...

Miért nem tartanak patkányt az emberek?

Figyelt kérdés
Miért nem tartanak patkányt az emberek?? Pedig szerintem nem csúnyák meg okosak is de mégis inkább hörcsögök vagy egyéb más rákcsálókat tartanak. Vagy tényleg nagyon büdösek?? :O vagy miért???
2011. máj. 24. 19:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Van aki utálja, van aki szereti...minden ember más. Például én sem tartanék, nem azért mert más mit mond, hanem egyszerűen nem szeretem. Nekem is törpehörim van.
2011. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én szeretek minden rágcsálót. Így a patkányokat is ugyanúgy szeretem. Régebben volt is nekem, az akkori párom is szerette. A mostani kapcsolatomba már nem fér bele a patkány, mert a férjem utálja...:( Ígyis nehezen viseli a 3 hullámos papagájomat és szíriai aranyhörcsögömet. De ha rajtam múlna, még 1 patkány és 1 egeret valamint 2 pintyet mindenképp tartanék.
2011. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ágika megértelek csak hogy a filmekben is a patkány egy undoritő vadállat aki gonosz büdös csatornalakó . Ábrázolhatnák ugy is hogy jófej kedves jó az lehet hogy ccsatornalakó de akkor is nem kéne ekkora ellenszenvet kiváltani belőlük. Jó megértem hogy van aki nemszereti de akkor is ez olyan furcsa nemértem
2011. máj. 24. 20:13
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2, sajnos most halt meg a fiatalabb egy hónapja. De szép kort értek meg, mindkettő majdnem 3évet.

Én imádom a patikat, eszméletlenül édesek, és rendkívül okoksak. Egyszerűen nem lehet összehasonlítani egy hörcsöggel, vagy tengericocival...

Sokat voltak kint a szobában, ha cuppogtam odajöttek hozzám, volt hogy éjszakára is kint maradtak és teljesen szobatiszta volt mindkettő. Ha kellett vmi visszamentek a ketrecbe, a kis wc-s tálcájukhoz.

Kis kajcsival sok mindenre meg lehet őket tanítani, nagyon fogékony az agyuk. :)

És nem büdösek tisztességes takarítás mellett! Pedig nekem fiaim voltak, de nem volt velük ilyen gond.

De fontos, h tenyésztőtől legyenek, ne kereskedésből, mert egy rendes tenyésztő már kis korában szocializálja és így lesz igazán szelíd gyömöszölhető egy patesz. :)

2011. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Jelenleg helyhiány miatt, nem fért volna el még egy böhöm nagy ketrec a nyúl ketrece mellett, ezért lettek inkább egereink, azoknak a terráriuma pont befér a tévé szekrénybe.

De ha lesz helyem, tuti fogok tartani, és már tudom is hogy egy ezüst szatén patkányom lesz, azok egyszerűen gyönyörűk.

[link]

2011. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 2. Okosak, pl ha kimentem a konyhába egy kicsit hosszabb időre, akkor már gyanították, hogy kaja lesz és felmásztak a ketrec tetejére, ott vártak rám.

Ha kiengedtem őket nem mentek vissza a ketrecbe, mert volt egy szekrény, amibe szívesebben kültöztek be, viszont régebben is volt 1db patim, ő azt csinálta, hogy ha kinyitottam a ketrecet, 1 órát mászkált a lakásban mindenfelé, utána visszament teljesen magától.

Egyébként meg mindegyik egy külön egyéniség. A 3 patkány 3 féleképpen viselkedett.

2011. máj. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az ilyen kis rágcsálókat, semmit sem lehet velük kezdeni.

nekem a "nagyobb" álltok valók.


Amúgy van hörcsögünk, de én félek tőle. Szerintem nem aranyos...

Nekem van macskám és nyuszim.

2011. máj. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De hát tartanak patkányt az emberek :)
2011. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem ...egyálatalán nem büdik...Nekem is van 2...Mindenki azt mondja,hogy minden másnap kell cserélni az almot..De ez sem igaznn...És hetente egyszer cserelem és nem büdössek...Szerintem nagyon arik...Anyum nagyon szereti őket...Bár eleinte tartott tőlük..Mostmár ő is szokot velük játszani,simogatni stb...És nagyon okosak...Könnyéden lehet őket tanitattni!
2011. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
örülök hogy vannak akik szeretik őket :D :D én is szeretnék egyet szerintem elférne XD még puhitom kicsit anyumat :) Anya állandóan azzal jön hogy fujj a farkincája milyen undoritő pedig szerintem nem az :) meg hogy büdös hát nemhiszem hogy büdösebb lenne a höriktől
2011. máj. 25. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!