Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam magamhoz a...

Hogyan szoktassam magamhoz a ma kapott tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Ma teljesen váratlanul kaptam egy tengerimalacot (teljes felszereléssel és minimális infoval), azonban semmit sem tudok róluk. Már elkezdtem utánaolvasni a dolognak, és kisállat-kereskedésben is kaptam infókat, azonban még lenne egy kérdésem: hogyan kezdjek hozzá ahhoz, hogy magamhoz szoktassam, és barátságos kisállat legyen belőle? tudom,hogy sok idő és törődés kell hozzá, de mégis mennyi idő, amíg odajön hozzám, engedi,hogy kivegyem, simogassam?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. máj. 25. 20:47
 1/5 Alanen válasza:
Nekem is volt malackám, én úgy csináltam, hogy etetésnél kézzel raktam a tálkájába a kaját, és kicsit bennt hagytam a kezem, hogy szokja a kezem, aztán kicsit megsimogattam, és nagyjából egy hét után vettem ki... Mondjuk a malackáról tudni kell, hogy akkor indul felfedezőútra, amikor csak tud... Meg harap is:)
2011. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alanen válasza:
szóval ne a kezem szokja, hanem a szagom...:)
2011. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tippet, majd holnap megpróbálom!
2011. máj. 25. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

mekkora a ketrece metr tengerimalacot NEM SZABAD EGYEDÜL TARTANIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

az első 2 hétben csak beszélj hozzá(juk)!

maj kezd el a ketrecbe belerakni a kazadet és várd meg hogy odamenjen ,tarts neki(k) oda valami finomságot és beszélj hozzá(juk).

a következő lépés hogy kicsalogatod a ketrecből őt(őket)egy finomfalattal és közben kedvesen beszélsz hozzá(juk),ha már nem fél(nek) annyira megvalakrhatod az álla alatt!!!

TIPP: ha elmész a libribe ,alexandrába biztos megtalálod ezt a könyvet :kisállataink a tengerimalac

(a borítón van egy fekete fehér hosszúszőrű tenegrimalac aki valami zöldet eszik... ezen kívül a borító kék,narancssárga , a könyv 2000ft körül van de megéri ,mindent megtudsz róluk a tartásról...stb.)

sok sikert!

2011. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a ketrec a legnagyobb, amit a boltban lehet kapni. ezt onnan tudom, hogy amikor bementem a kisállat-tartók boltjába, és megkérdeztem, az megmutatta az eladó, és nekem ugyanakkora van.

tudom,hogy nem lehet őket egyedül tartani, hamarosan kap is majd társat, csak először Őt kellene megszoknom, nem pedig 2 állatka randalírozását (főleg vizsgaidőszakban...)

már eljutottunk odáig, hogy nem ijed meg minden zajtól, tudja használni az itatót, és van, hogy ugrál is:D

Majd megpróbálom akkor jövő héten a magamhoz szoktatását!


Köszönöm a tippet, a könyvet meg megveszem!

2011. máj. 27. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!