Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok édes narancsot az...

Adhatok édes narancsot az aranyhörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Meleg van és ebben sok a folyadék.
2011. jún. 2. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos trópusi gyümölcsöt adni a hörcsögöknek. Inkább adj neki vizet, ha nincs, és egyéb más gyümölcsöt vagy zöldséget (alma, répa, saláta, stb). Nincs szüksége konkrétan a narancsban lévő folyadékra. A víz elég.
2011. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Vizet nem iszik, ezért aztán már nem is kap. A többi gyümiben meg nincs annyi folyadék, csak a paradicsomban.
2011. jún. 2. 13:24
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Persze, nyugodtan! A narancsot az enyémek annyira nem szeretik, a mandarint és a banánt jobban mert édesebbek. A narancs fanyar és savanyú bár attól is függ mikor milyet veszel, meg lehet kóstoltatni vele hátha ízlik neki és elfogadja. Az enyémek mindent megeszik, egyszer elszökött a kutya etetőtáljában kaptam rajta amint a nokedlit gyömöszölte, még azt is megeszi! A ropit kekszet csokit diót, olajos magvakat pedig egyenesen imádja persze ilyeneket ritkán kap de bármit lehet neki adni mert mindenevő. És nem vega, tehát húst és tejet is adj neki! Az enyémek mostanában sok zöldet kapnak, kákicsot, tyúkhúrt lóherét.
2011. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hogyne, imádják!

Az enyémeknek adok még kivit, banánt stb, mindenféle déligyümölcsöt.

Nem értem, miért nem lehetne nekik adni, sosem volt bajuk tőle.

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az itató használatára én is most szoktattam rá az enyéimet, bár ők hűvös pincében vannak annyira nincs melegük de nem mindig vagyok itthon és nem mindig tudok nekik adni friss zöldséget, gyümölcsöt.
2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Meg is kóstolta. :)

Hát ne csodálkozz, hogy elkapta a nokedlit! :) Az enyém imádja az ilyeneket, meg a főtt tésztákért is oda van! Palacsintát is szokott kapni úgy, hogy az olajat leitatom róla. Husit is szokott kapni. Tejet, tejfölt azt még nem próbáltam. Azt hogy adod neki? Mibe?

2011. jún. 2. 13:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2011. jún. 2. 13:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó, ha egy höri husit kap. Nem erre van berendezkedve a gyomra, hiszen rágcsáló, köze nincs a húshoz. A tej meg szerintem fölösleges, az se hiszem, hogy jó a gyomrának, az állatok anyatejen kívül nem isznak tejet a természetben sem (egyedüli emlős az ember, aki tejivó), nem szabad nekik adni, maximum laktózmenteset, de azt is fölösleges. Ugyanúgy, ahogy a cicáknál is rég megdöntött tévhit, hogy szabad nekik adni - nem szabad!

A höriknél mind a husira, mind a tejre igaz, hogy el kell különíteni azt, hogy szereti-e, ízlik-e neki (az egy dolog, kb. mindent megesznek), és hogy jót tesz-e nekik. Kérdezzétek meg egy olyan állatorvostól vagy szakértőtől, akinek bíztok a véleményében, el fogja mondani. A höri növényevő, nem kér se tejet, se gyulait, se pizzát, se kakaót.:)

2011. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: ami állati fehérjére meg szükségük van, arra nagyon jó tápok vannak.
2011. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel...
2011. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!