Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok édes narancsot az...

Adhatok édes narancsot az aranyhörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Meleg van és ebben sok a folyadék.
2011. jún. 2. 13:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Néha kap egy kicsi husit csak (csirke). És nekem már 15 éve vannak hörcsögeim, semmi bajuk nem volt tőle és imádják.
2011. jún. 2. 13:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy-hogy nem iszik vizet? Nem lehetséges, hogy csak nem veszed észre? Elvégre pici állatok, így minimális az a vízmennyiség, amit elfogyasztanak. Az enyémek is alig észrevehetően isznak, de isznak.
2011. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Egy jó ideig bent volt a neki az itató és nem ivott belőle. Volt úgy, hogy elétettem vizet egyszer egy nagy melegben, hátha kell neki, de nem kellett neki. Nagyon sok lédús gyümölcsöt és zöldséget kap, szerintem azért nem kell neki.
2011. jún. 2. 14:03
 14/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz nekik pici husit, szükségük van állati fehérjére. A természetben a rovarokat vadássza le, így egyszerűbb. Tejet nem kaphatnak, de tejtermékeket igen. Mint zsírszegény sajt, tejföl, joghurt, túró. Vizet tegyél be neki tálkába, mindig legyen bent nála, nem tudhatod, mikor szomjas, gondolom nincs bent nála állandóan nedves gyümölcs. Narancsot keveset kaphatnak, mint az összes többi citrusfélét, de csak keveset, mert sok benne a C-vitamin.
2011. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A tejfölt és a tejet kis müanyag kanálkában kínálom neki, és simán megeszi, megissza róla! Néha szoktam úgy is, hogy a kezembe veszem és a szájába csepegtetek az ujjamról egy-egy csepp tejet. Ha a tejet nem is issza meg, a tejfölt biztos elmajszolja olyan krémes állagút válassz ami megáll egyben. Adhatsz neki sajtot is, tej helyett azt biztosan megeszi! Az enyémek imádják, trappistát szoktam adni nekik heti egyszer-kétszer.
2011. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13:50! Köze nincs a húshoz? Ez bizony nagy hülyeség hiszen természetes élőhelyén tücsköket, bogarakat gilisztákat és mindenféle pici élőlényt megevett amit elkapott. A hörcsög mindenevő, és ebbe az állati eredetű fehérjék ergo is a hús is beletartozik! Komoly hiányai lesznek és felfalja újszülötteit ha nem kap rendszeresen ilyesmit. Kérdezz meg bárkit, neves tenyésztőket de akér az állatorvost is, a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz ÁLLATI EREDETŰ FEHÉRJÉRE IS SZÜKSÉGE VAN. Lisztkukacokat nagyon szereti sokan vesznek horgászboltban kukacot nekik.
2011. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A csirke pedig nagyon jó, azt szoktam nekik adni én is főtten és azonnal rávetik magukat. De a lisztkukacért is nagyon odavoltak, mert mozgott és igy külön érdekes volt nekik :)

Nem gyakran adok neki húst és élő eledelt, pedig szívesen megennék mindennap!

A tésztát az enyémek is szeretik, a spagettinek azonnal nekiáll még a gyümölcsnél is előbb néha egy egy kis szálat szoktam adni nekik semmit nem viszek túlzásba tehát nem hinném, hogy bármi is ártana nekik. Makk egészségesek és nagyon elevenek. Sokat ásítoznak és nyújtózkodnak, úgy tudom náluk ez az elégedettség és a kiegyensúlyozottság jele :)

2011. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én vagyok, akit leoltottál. Olvass a soraim között. Ha Te kiabálsz, én is: ÚGY ÉRTETTEM, hogy KÖZE NINCS A CSIRKEHÚSHOZ MEG ILYENEKHEZ, amiket a kedves válaszadók adnak neki.. -.- Vagy netán Te sok hörcsögöt láttál már csirkét vadászni a szabadban? :) A rovarok és a csirke húsa között van NÉMI különbség.. Igen, rovarokat lehet neki fogni, vagy AHOGY AZT IS ODAÍRTAM A 2. VÁLASZOMBA, nagyszerű tápok vannak a fehérje pótlására.

Pláne tej, palacsinta egy hörinek, szűzmária.. Hangsúlyozom, a hörik mindet megesznek, nem ez a mérce. Ezek az ételek rosszabb esetben árthatnak nekik, jobb esetben szimplán felesleges adni őket.

2011. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!