Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac és a törpenyusz...

Timido kérdése:

A tengerimalac és a törpenyuszi tartható együtt? (alul magyarázok)

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim, de sajnos egyke. Szeretnék mellé egy társat. A ketrece 30×60 cm. Gondolkoztam, hogy veszek mellé még egy nyuszikát, de az már kettő nyuszinak nem lenne kicsike? Így szóba jött a tengerimalac, elvégre ő kisebb. Egymáshoz tudnám szoktatni? És jó nekik a másik tápja?
2009. márc. 20. 15:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, régen höriket tartottam benne. És én is azt tapasztaltam, hogy olyan kis uncsi rágcsik. aranyosak, de elvannak maguk. :)
2009. márc. 22. 10:23
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sokáig éltek együtt egy terráriumban a tengerimalac és a nyuszi. A tengerimalac volt meg előbb, amikor kaptunk egy megunt kisnyuszit, kínunkban egymás mellé kerültek.

Több évig voltak együtt soha egy apró sérülés sem volt. A malac általában a nyuszin aludt keresztben :) Vigyáztak egymásra és ne tudjátok meg milyen hiszti volt, ha az egyiket kivettük a terráriumból...amelyik bennmaradt, addig nem nyugodott meg, amíg nem került vissza a "barátja", vagy amíg ő is ki nem került mellé. Ilyenkor boldogan üdvözölték egymást.

Nem tudom, nekem nem úgy tűntek, mintha szenvednének együtt...

Amióta malacka meghalt nyuszi totál magába van roskadva, napokig kereste :(

2009. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Tartható, de csak akkor ha nem verekszenek.Én már láttam olyat, hogy törpenyuszi és tengerimalac együtt éltek békességben, barátságban.
2009. ápr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tarthatod őket eggyütt csak a ketrec vagy kifutó elég nagy legyen.Az igaz hogy a tengerimalac és a nyúl nem értik meg egymást.De nekünk is volt eggyütt nyúl egy tengerimalaccal és a legjobb barátok lettek.A tengerimalac néha oda visított neki és a nyúl megértette mit akar.Egyébként láttam már különlegesebb barátságokat pl.szamár kutya,elefánt juh,macska bagoly,kutya delfin...ők is megértették egymást. :)
2013. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocs a kis off-ért, de meg akarom említeni: nekem az énekes papagájom imádott a tengerimalacokkal játszani, állandóan odarepült hozzájuk, alig lehetett kiszedni/leszedni a ketrecből/ketrecről!

És a hörcsög nem is unalmas. Mindig kijön, ha meghallja a hangomat, a kezemből szeret csak szinte enni, és elvárja, hogy simogassam a hasát, és kivegyem futkosni.

2014. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!