Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Drága egy vasászgörény tartása...

Drága egy vasászgörény tartása? Mennyi lehet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 16:26
1 2
 1/13 léna.:) ***** válasza:

~Ketrec. minimum 25000.

~Felszerelések. pl. függőágy, tálka stb. 6000.

~Havi kaja. legalább 1000 havonta.

~Forgács, macskaalom. ( nem tudom, mi van alatta, tengerimalacom van. :S) havonta kb. 1000.

~ szénát eszik.? asszem havonta 500.

~zöldségek. havonta kb. 500.

nagyjából ennyi. (: persze bármilyen pluszköltség felmerülhet. ;D

2011. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor inkább csinálok itthon ketrecet:D szénát meg zöldséget nemnagyon eszik.

Egem inkább a havi kaja érdekelne:)

köszi a választ:)

2011. jún. 11. 17:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Barátom apja tart görényeket.

Hát egy göri egy olyan fél bögrényi húst kap egyszerre, összekockázva kis darabokra.

Talán 20 deka reggel és 20 deka este. Valahogy így.


Azt mondta hogy nem egészéges nekik a macskakonzerv, ezért ő nyers hússal eteti. Pl marhaszív, csirkenyak.

Gondolom egyéb húsokat is esznek.

Lehet hogy disznót nem, mert azt a macska sem eheti.

2011. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát elég drága:) Nekem 1 hónapja van görim, így kb már le tudom írni hogy mi mennyibe volt eddig:

- ketrec: itthon csináltuk, "full összkomfortos", 3 szintes, hatalmas - kb 15-20ezer (de megjegyzem nem sokat van benne, az erkély lett szökésbiztossá átalakítva, így szabadon van a göri - ez plussz 5ezer volt)

- tálak (jó ha van több!), itató, hám, játékok, alomtálcák (ebből is több kell) - kb 8ezer

- hordozó - kb 4ezer

- a függőágyait én vartam

Etetés:

Az én görim nagyrészt nyers húst eszik (csirkemell, csirkenyak - amíg kicsi a göri ezt le kell darálni-, harcsafilé, nyúl)

Bizony a húsok elég drágák, meg macerásak, de ez a legegészségesebb számára. Minimum a napi 2szeri etetésből legalább az egyik hús legyen!

Néha az én görim is kap tápokat, de ha összeszámolom hogy ezek mennyibe kerülnek, még mindig olcsóbb ha hússal etetek. (Pl egy 100gmos jobb minőségű pástétom kb 180 ft, ez egy etetésre elég, míg egy kg csirkenyak kb 350ft és legalább 6 etetésre elég.)

(zöldség, gyümölcs, gabona, ételmaradék, krumpli, tészta, csoki, süti, széna - nem kell, sőt a legtöbb ezek közűl káros akár halálos is a görinek!!!)

- alom: nekünk most 5l kb 2 hétig elég. (380Ft/5l)

- vitaminpaszta, fültisztító, féreghajtó, bolha, kullancs szer - kb 15ezer, de ezek sokáig kitartanak

- és még ott vannak az oltások, ezt mi még most fogjuk elkezdeni, kb 12 ezerrel számolok

- ja és majd megy a "fiam" ivartalanításra is, ez kb5-8ezer

2011. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ketrecet meg lehet csinálni. Pl kellenek fa lácek, abból csinálni egy fa keretet és Obiban kapható ponthegesztett nyúlrács, 2x2centis rácsmérettel, vehetsz tekercsben 5ezerért, az 60 cm x 10méter hosszú. Méretre vágod és rászögeled a fa keretre.


Függőágyat meg lehet csinálni ülőpárnából, a négy sarkát cipőfűzővel felkötöd a ketrec tetejéhez és kész.


Pl barátom apjának van egy kinti ketrec is a kertben, amit valami valami vastag rácsból drótozott össze.

Lehet hogy az valami kerítés lapokból van. Bazi nagy és vannak benne fa polcok, emeletek, meg lépcső. Ezt így összebarkácsolta, és tök jó lett, tiszta játszótér az egész.


Műanyag tálban meg macskaalom van, kb feleakkora tál, mint egy macskának szokott lenni, és teljesen szobatiszták, oda mennek bele WC-zni. Hát egy zsák macskaalom kb 500 Ft, az elég egy hónapra biztosan.


Itató van nekik, nagyobb méretű 1000 Ft-os, de azt 2-3 havonta megrágják hogy már folyik belőle a víz és újat kell venni.


A hús nem tudom mennyibe kerül nálatok, hát elmész egy henteshez, az megmondja.

2011. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hja tényleg, a barátom apja is ad nekik vitamin pasztát, azt láttam. (amúgy én meg nem értek a görikhez, csak amit láttam azt írtam le, én különben félek tőlük, ha kiengedi a lakásban én felveszem a gumicsizmát, nehogy leharapja a lábam)
2011. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, disznóhúst nem ehet nyersen.
2011. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mért főve eheti a disznóhúst?
2011. jún. 11. 19:26
 9/13 Catz ***** válasza:
Föve eheti. Nyers disznot es vadhust egyik allat (kutya, macska, göreny) sem ehet az Aujesztky-virus lehetösege miatt.
2011. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. jún. 11. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!