Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsög megél a...

Egy törpehörcsög megél a természetben?

Figyelt kérdés

Ma engedtük el a nőstény törpehörcsögömet, mert úgy láttuk, így lesz a legjobb neki, mivel a terráriumba(hiába sokat mozgattam) nem érezte jól magát, egyfolytában ki akart jönni és egyik napról a másikra olyan szinten elkezdett harapni, hogy ki se tudtam venni. Azon gondolkodtam, hogy talán jobb is neki, egy erdőben engedtük el, ahol tuti talál élelmet és menedéket. Az utolsó két napban összetettem a hím hörcsögömmel pározni, hogy hátha visszatelepülnek természetes élőhelyükre.

Szerintetek jó döntés volt?


2011. jún. 14. 14:27
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamukérdés. Két embernél volt azóta, az egyik koszosan tartotta egy kis hordozóban, a másik meg egyszerűen vissza"passzolta" nekem. És aki azt hinné, foglalkoztam vele, levittem a szabadba, a szobában is szabadon járkáltak, luxus élete volt, pár hónappal ezelőtt hagytam abba a tenyésztésüket(ő még nem volt tenyésztésben). De mint mondtam, egyik napról a másikra olyan szinten megvadult, hogy nem tudtam kivenni, sőt, nem is az volt hogy félt és azért hanem támadta a kezem.

A hím hörcsögöm már öreg, őt is ugyanúgy tartottam mint a nőstényt és boldog, nem harap.

2011. jún. 15. 11:59
 12/34 A kérdező kommentje:
*És aki még azt hinné hogy nem foglalkoztam vele
2011. jún. 15. 12:01
 13/34 anonim ***** válasza:
Ez rossz döntés volt, ennyi. Írhatsz bármit, senki sem lesz egy véleményen veled. Esetleg vehettél volna nagyobb KETRECET, vagy ilyesmi. Nagyon sajnálom a hörcsögöt, és azt is hogy ilyen tájékozatlan vagy.
2011. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Okés, csak még senki nem magyarázta meg, hogy hogyan szelidíthettem volna meg, mert akkor alap dolog lett volna hogy marad és jó életet él, de így...
2011. jún. 21. 11:34
 15/34 anonim ***** válasza:

sztem azt hittétek hogy pocok, de nem az nekiok nincs vadállati ösztünűk.

Én az elöbb néztem meg a gépen:

15% hogy túl éli

2011. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

nem azért de ha abba nem fér el veszel egy nagyobb teráriumot.

Ennnyi eszed nem volt.

2011. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

nos elolvastam az összes kommentet és nem tudok mit írni. az előttem szólok elmondták a véleményem. csak annyit teszek hozzá? egy állatkínzó vagy és kész. (; ha vad volt ha nem nyugodtan tarthattad volna hiszen alapból nem nagy életűek.. :// az h nem volt boldog honnan tudod?? ha evett ivott egész nap aludt és bambán nézett néha-néha ez teljesen természetes volt hiszen éjszakai állat.. tényleg legszívesebben mi mindannyian feljelentenénk de gondolná az ember ez csak egy "nyomi hörcsög" és semmit nem jeletn. pedig nem így van. neki is van ugyanúgy érzése. ilyet többet ne csinálj és inkább ne is vágj bele több állat tartásába mert akkor lehet h velük is ez fog történni.. amúgy meg a szelídítés: nem nagy cucc.. beszélsz hozzá kedves hangom megsimogatod adsz neki kézből enni ha elfogadja elfogadja ha nem hát nem majd eldönti ő ha kell neki. semmit nem lehet kényszeríteni.


amúgy nekem még 1 napja sincs aranyhörim de már látom rajta h meg fog szeretni. (: amikor fent van mindig megsimogatom és kiveszem h szokjon mindent.


érdekes ha nem sikerült mindez pedig még sose volt rágcsálóm akkor neked ez mért nem?? -.-"


és redfoo-t (hörim) a büdös életbe nem dobnám ki ha bármi baja is lenne mert már most imádot :D

2011. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírásért de ilyenkor ezt nem veszem figyelembe.
2011. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Nem, rossz döntés volt, felelőtlen gazda vagy, és nem tudom, hogy veszed magadnak a bátorságot, hogy tenyésztőnek nevezd magad... Egy tenyésztő, de egy normális állattartó is felelősnek érzi magát MINDEN állatáért, az állatkák élete végéig. Te meg kinyírtad, csak mert már nem volt kényelmesen simogatható, nyúzható. Tisztább ügy lett volna, ha elviszed elaltatni. Legalább szembe kellett volna nézned azzal, hogy éppen most éli az utolsó perceit, csak mert neked kényelmetlen volt.
2011. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Jó, én már nem is magyarázkodok, nagyon sajnálom, de családi okok miatt kellett felhagynom a tenyésztéssel, ha szelíd lett volna, tudtam volna neki nem 1 felelős gazdát.

Jelenleg is több állatom van, teljes mértékben felelős vagyok értük és soha sem tenném őket ki, ezen a döntésen is 1 hónapot gondolkoztam hogy hogy legyen, legyen-e más megoldás.

Valamelyik válaszoló írta, hogyan kellett volna megszelídítenem hát kedves válaszoló nagyon okosat mondtál, ugyanis eleve vad volt, kedves beszédet letojta, pedig elhiheted, mindig beszélek hozzájuk, a másik dolog pedig hogy a kaja szagra még jobban harap, de kösz.

Onnan tudom hogy nem érezte jól magát, hogy ide-oda rohant, nyújtózkodott fel, mert ki akart jönni. Sajnálom.

2011. jún. 21. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!