Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsög megél a...

Egy törpehörcsög megél a természetben?

Figyelt kérdés

Ma engedtük el a nőstény törpehörcsögömet, mert úgy láttuk, így lesz a legjobb neki, mivel a terráriumba(hiába sokat mozgattam) nem érezte jól magát, egyfolytában ki akart jönni és egyik napról a másikra olyan szinten elkezdett harapni, hogy ki se tudtam venni. Azon gondolkodtam, hogy talán jobb is neki, egy erdőben engedtük el, ahol tuti talál élelmet és menedéket. Az utolsó két napban összetettem a hím hörcsögömmel pározni, hogy hátha visszatelepülnek természetes élőhelyükre.

Szerintetek jó döntés volt?


2011. jún. 14. 14:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell szidni a kérdezőt, így is van elég baja, és ahogy elnézem, ő is nagyon sajnálja az esetet. De most ha belegondolok, én sem tudtam volna kitalálni mást, elég húzós helyzet. És sokszor olvasom a válaszait a kutyák témában(és régebben itt is tök jó válaszokat dobott) és felelős állattartónak gondolom. persze, nem volt jó döntés ez sem, de van, aki direkt éhezteti, vagy nem foglalkozik vele, vagy egyszerűen leüti vagy soroljam még? szóval nem kell egyből állatkínzózni, ha nem is a legjobb döntést hozta.foglalkozzatok inkább komoly állatkínzásokkal
2011. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 22. 08:32
 23/34 anonim ***** válasza:
Osztálytársam is ezt tette és 2 hónapra rá újra látta, csak neki elszökött...
2011. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Tenyésztő... biztos beható genetikai és állattani ismeretekkel, elvégre egy akkora ketrecet nem kapott szegény pára, amiben elehetne hátralévő életében.

Az ilyen 12 éves tenyésztők legjobb esetben is szaporítók.

És ha ezen kellett 1 hónapig gondolkodnod, akkor talán ráhúzhattál volna még egy hónapot, hátha eszedbe jut valami más megoldás.

2011. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Szerintem megél... Hiszen régen a hörcsögök szabadon voltak.Élelem nekik a fű is, beássák a ragadozók elől az avar alá,van bundájuk, nem fagynak meg...


DE HA ÖSSZETETTED PÁROZNI A TÖRPEHÖRCSÖGÖDDEL, AKKOR AZÉRT IS HARAPHATTA A KEZEDET MERT ELLENI KÉSZÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!


Nekem is van törpehörcsögöm és az is harapott, mikor vemhes volt (én meg azt hittem, hogy túlsúlyos).Vigyázat!A természetbe jönnek nagy valószínűséggel a kicsik!

És biztos, hogy agresszívabb ha vemhes!A nyúl is rágcsáló és ilyenkor az is agresszív.

2011. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ja, am a harmadik oldal 1.válaszával egyetértek (akinek írtad, hogy kösz)
2011. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
93%

Előző: bocsi, de ez szemet szúrt, a nyúl nem rágcsáló, hanem nyúlalakú;)


"visszatelepülnek természetes élőhelyükre" ha így is történne, biológiai károkat okoznál vele, mivel NEM itt van a természetes élőhelye. Magyarországon él a mezei hörcsög, de nem a dzsungáriai törpehörcsög. Ők sztyeppeken élnek, nem erdőben, elsősorban Szibériában, aminek ugye az éghajlata nem is hasonlít Magyarországéhoz.


Ha megveszel egy állatot, azzal egész életére felelősséget vállalsz érte, függetlenül attól, hogy harap-e, vagy nem, és kötelességed megfelelő életkörülményeket biztosítani neki. Ha kicsinek találtad a helyét, miért nem vettél/csináltál nagyobbat?


A hím hörcsögöd nem érzi magát rosszul a helyén?...


Aztán, ami talán a legnagyobb baj, azaz nem baj, attól függ, honnan közelítjük meg a dolgokat, hogy semmit nem tud a kinti életről. A szülei, és merem állítani, 10-20 előző felmenője mind fogságban született. Nem véletlenül kell megnézni, mit adunk nekik enni, mert a mérgezőt is megeszik, megrágják.Az első útszéli macskához valószínűleg hamarabb megy oda barátkozni, mint hogy elfutna, de legnagyobb eséllyel ledermed, mert soha nem találkozott semmilyen veszéllyel.


Mostanra, vagy elkapta valamilyen állat, vagy éhen halt, vagy megevett valami mérgező dolgot, és attól halt meg. Illetve, ha esik az eső, meg is fagyhatott, vagy valamilyen fertőzést összeszedhetett. Hiszen nem véletlenül kell kerülni a kontaktust, ha beteg vagy, gyakorlatilag az immunrendszere a semmivel egyenlő.


Ebből leszűrhetted a válaszomat, nem, nem volt jó döntés.

Bár jobb, mint egyes embere tartása, akik egy befőttes üvegben tartják, és maradékkal etetik. Ez megint más dolog.


A véleményemet kérdezted, itt van.

Itt vannak az indokaim, miért.

Lehet lepontozni, így gondolom, remélem legközelebb megfontolod, mit teszel.

2011. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Utoljára mondom:az ősei szabadon éltek, ő is tud alkalmazkodni,mindenhol van élelme(mert nem hiszem, hogy az erdőben nincs fű:én már leteszteltem, hogy megeszi a füvet, és megette),a fagyhaláltól a bundája meg az avar megvédi.
2011. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
És mindennap hordtam le a hörcsögeimet, akár 1 órán keresztül a szabadban voltak.
2011. jún. 23. 11:28
 30/34 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1821956-mit-c..


és még rá mondjátok hogy állatkínzó? Ez az ő egyik kérdése. érdemes elolvasni a válaszokat és kommenteket, hogy hogyan mentett meg egy hányatott sorsú kutyát

2011. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!