Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Az egyik tengerima...

Mit tegyek? Az egyik tengerimalacom elpusztult és a másik keresi.

Figyelt kérdés

Két nőstény malacom volt,tegnap az egyik elpusztult,amelyik életben maradt ö a szerényebb,félősebb.Tegnap látszott rajta,hogy keresi a másikat,fel le szaladgált,szimatolt..akkor még evett is,ma viszont semmit nem eszik és nem is iszik vizet se.

Mit tegyek,hogy jobb kedve és étvágya legyen?

a válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 22. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia.

nekem is volt egy ilyen esetben részem:(sajnos

nekem is így volt,de én aznap elmentem az állatkórházba,és adtak nekem vagy 5 injekciót,ha nem lesz jobban adjam be neki.

Egy fél napig nem evett,de kivettem,és sokat simogattam,és megpróbáltam etetni,itatni,nekem sikerült.

És egyébként kifertőtlenítetted a ketrecet/akváriumot?

Ne, lenne gond,ha megkérdezném,mik voltak az elhunyt tengerimalac tünetei?

Sok sikert,egészséget kívánok a másik malachoz.:)

2009. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos valahogy tüdögyulladást kapott,vittük 3napon keresztül injekciózni,pénteken azt mondta a doki,hogy már egész jo állapotban van.

Természetesen mindent lefertőtlenitettünk,kipucoltunk.

köszi a segitséget majd próbálkozok:)

2009. márc. 22. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:

ha bármi kérdésed van írj!

de egyébként nekem is ugy volt,hogy aztmondták hogy jól van,másnap meg elpusztult.:(

2009. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy fiatal kis malaclányt szerezz be mellé sürgősen.Veszítenivalód nincs,a malackának meg az életét jelentené az az 500-1000ft/a kismalacka ára/.
2009. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen ezen én is gondolkoztam...de a mostani malacom 4éves kor körül van...ha beszerzek mellé egy fiatalt akkor mindig ismétlődne ez...
2009. márc. 22. 19:22
 6/12 anonim ***** válasza:

kérdező teljesen igazd van.

nekem is pl azért nem engednek már az én 1.5éves malacom mellé.:(

2009. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos,mert minden malacnak más az egyénisége.Az enyém pl.nagyon féltékeny,és nem tűr meg másik malacot maga mellett.Bár ő fiú.Szerezz be mellé akkor két kis tesó lányt.Vagy egy ivartalanított fiút./mert ingyen elvihetők közt is akad olyan is/
2009. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom h egy kismalac kellene mellé,de amíg eldöntöd szerintem tölts sok időt a malaccal! Sok helyen olvastam hogy ilyenkor a szeretgetésre nagy szükségük van! Pl.: ha tévénézés közbena hasadra teszed és simogatod akkor lehet nem lesz majd annyira depis! Amíg nekem egyedül volt a malacom mindig ezt csináltam! este az ágyam mellett volt,ha pl éjjel felkeltem megsimogattam,hogy ne érezze hogy egyedül van! meg ilyesmiket csináltam!
2009. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

már rendesen eszik és nem olyan bátortalan:)

nem hiszem,hogy lesz társa,nem azért mert nem tudnám ellátni,csak nem tudom,hogy hogyan viselné el...a másikat is nehezen szokta meg.meg nem igazán akarok más malacot jelenleg...

2009. márc. 23. 19:07
 10/12 Plaga ***** válasza:
0%
De ha elpusztul, akkor minek kivenni? :D Lehet ő akarta eltemetni. Szegény. Ennyi az állatok joga? Semmi? Hol a végtisztesség?! Tuti lehúztad a WC-n! Szép!!
2010. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!