Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Merjek állateledelboltban...

Merjek állateledelboltban patkányt venni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 08:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát... eleségpatkányt venni mindig nagyon lutri. Nekem volt olyan kígyókajának szánt patim, aki tök jófej volt, pedig felnőttként vettem, meg olyan is, akit babaként, mégis egész életében egy idegroncs volt. Na meg, náluk nem figyelnek az egészségre, sokszor nagyon beltenyésztettek, hiszen csak az a lényeg, hogy minél több kölyök szülessen, így nagyobb valószínűséggel jön ki mindenféle betegség a patikon. Én azt javaslom, mindenképp próbálj tenyésztőtől venni inkább. Én kecskeméti vagyok, de felutaztam Pestre, hogy végre legalább az esélyét megadjam annak, hogy egészséges, tuti kezes patim legyen. Nem bántam meg. :) Ha te nem tudsz utazgatni, akkor beszéld meg ismerőssel, rokonnal, hátha jár valaki arra, ahol lakik tenyésztő, és tud hozni tőle patit.
2011. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

azok kígyókajának vannak ott??? O.o

azt hittem hogy olyan mintha kisállatkereskedésben lennének, mint a tengerimalacok pl O.o

2011. jún. 21. 10:28
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem tudtad??

Persze biztos veszik páran kedvencként is, de általában kígyónak veszik őket, mint az egereket.

Azért is említettem a tejfölös dobozban tartott patkánybabákat, nem nagyon törődnek velük, hiszen úgyis nem sokára megeszik őket.

Persze láttam már olyat is, ahol normális terráriumban voltak, de emberrel kapcsolatuk ott sem volt csak amíg megetették, takarították őket ami nem sok.

2011. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne. Az esetek 99,9%ában idegileg gyenge, betenyésztett állatot fogsz ki. soha nem lesz olyan szelíd, mintha tenyésztőtől lenne. Ők odafigyelnek a kézhez szoktatásra, a megfelelő táplálásra, az állatok jó kondíciójára, egészségére, és persze, hogy ne legyen beltenyészet. Sokkal különlegesebb színeket, mintákat is megtalálhatsz náluk.

Merre fele laksz?

2011. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
[link] az első harmada vége felé sok képpel látható egy cikk fordítása, szerintem mindent elmond, miért ne. A képek is magukért beszélnek. Előző voltam.
2011. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!