Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől pusztulhatott el?

Mitől pusztulhatott el?

Figyelt kérdés
Egy sün az udvarunkra kölykezett, de már hetek óta nem látjuk az anyjukat, se este, se reggel. A kicsiknek tettünk ki almát, sajtot és mindig vittünk nekik tejet, vagy vizet, hogy ne haljanak éhen. Teljesen hozzánk szoktak, a kezemben már össze sem gömbölyödtek. Két napig nem tudtam velük nagyon foglalkozni és csak tej volt kitéve, a reggel mentem etetni és az egyikük meg se mozdul. Próbáltam piszkálgatni, teljesen merev, lelocsoltam picit az arcát hideg vízzel, de nem reagált. Tudom, hogy biztosan elpusztult, de nem tudom mitől? A többinek semmi baja. Nagyon sajnálom szegényt és úgy érzem nem tettem meg érte mindent :(
2011. jún. 22. 15:01
 1/9 anonim válasza:
Attól függ milyen korúak voltak.Ha még csak egy vagy két hetesek akkor bármit tehettél volna, az annyuk nélkül így is úgy is elpusztultak volna.Egyszerűen nem voltak meg azok a tápanyagok amikre szükségük volt.Tehát nem tehettél értük semmit.
2011. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a többi süni nem hagyta élelemhez jutni? :/ Vagy gyengébb volt a szervezete, mint a többinek. Magadat ne okold, végülis te mentetted meg őket! Nélküled már egyik sem élne!
2011. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére a többieknek nincs semmi bajuk, "csak" egy pusztult el :( Mindegyiknek jutott elég élelem, mert egyesével adtam mindegyiküknek. Utána összegyűltek egy kupacba és jóllakottan aludtak. Úgyhogy szerintem nem ez lehetett a baj. 1 hónaposak lehetnek amúgy.
2011. jún. 22. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
A sünök laktózérzékenyek, a tej és a sajt óriási hiba volt. Hasmenés, kiszáradás, hadd ne soroljam. Nem mondom, hogy miattad haltak meg, de rásegíthettél. Igazán megnézhetted volna a neten, hogyan is kell velük bánni... Rovarevő állatok, almán simán éhenhalnak. Adj nekik HÚST, kukacot, macskatápot, szárazat, konzervet, ilyesmiket, az való nekik, nem tej meg alma.
2011. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nem tettél meg értük mindent, szemmel láthatóan tudod használni az internetet, mégsem tájékozódtál. Szerencsére ezt még pótolhatod :)
2011. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne legyetek már ilyen értetlenek! 1 sün pusztult el nem az összes és ha nem adott volna nekik semmi kaját már biztos hogy nem élnének!
2011. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de most érettségiztem a napokban és nem tudtam egész nap kajával rohangálni nekik. És tényleg egy pusztult el, szóval ha azért lett volna mert én rosszul bántam velük, akkor szerintem egyik se élne.
2011. jún. 23. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy miattad pusztult el, de amit most csinálsz velük, az akkor sem jó. Csináld úgy, ahogy a süniknek jó, ha már foglalkozol velük.
2011. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Patkánymérget ettek és azért pusztult el azóta mind. :( Illetve az egyikük még mindig vegetál, de nem tudom mit tehetnék vele. Megmenteni már nem lehet, ezért inkább már várom, hogy elaludjon szegényem :( A szívem szakad meg mellette. Amúgy biztos mérgezés, mindegyikük lebénult, nem ivott, be se húzza a kis lábát ha megpiszkálom, ellenben lélegzik. Olyan rossz érzés tehetetlenül ülni mellette, és sajnos olyan városban lakok ahol még egy kutyát se (ezt úgy értem, hogy hétköznapi állatot) képesek normálisan ellátni.


Köszönöm a válaszokat, csak gondoltam leírom mitől pusztultak el a kis lakóim :(

2011. jún. 25. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!