Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tépi ki a nyuszim a...

Miért tépi ki a nyuszim a szőrét, és tömi a kb. ököl nagyságú szőrcsomót a szájába?

Figyelt kérdés
Betömi amit kitépkedett, és ha nem szedem ki neki akkor nem eszik meg semmi. Ezt miért csinálja? Mit lehet vele csinálni? Meg egyáltalán miért tépkedi a szőrét..? :/ Elég sokat van kint, szeretgetve van, imádja ha simizem is. Nagyon jó kedélyű, kedves nyuszi.
2011. jún. 30. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na igen dettó, ezt a kérdést én is kiírhattam volna. Az én nyuszim is hatalmas megszállottsággal tépi mostanában magáról a szőrt, nem csak a hasáról, mindenhonnan. Egész addig csinálja amíg már nem fér belé több és a kis buta persze kiköpni már nem tudja. Volt hogy egy egész délelőtt tele volt a szája amíg nem voltunk otthon. Először amikor csinálta én is halálra rémültem hogy mi lesz ha megfullad tőle, vagy ha esetleg mégis lenyeli akkor az tuti megreked a gyomrában. De aztán mivel sokszor csinálja ezért már rutin lett hogy amint befejezte a tépést lefogom és kiszedem a maréknyi szőrt a szájából. Szerintem is az ivarossággal függ össze a dolog és a fészeképítési ösztönnel, mert télen ilyen sosem fordul elő csak tavasszal, nyáron amikor ivarzik.
2011. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a tavaszi mámor. Ilyenkor ösztönösen csak a szaporodásra koncentrálnak. A bakok általában folyton bogyóznak, nyolcasoznak a lábunk körül és jelölgetnek. A nőstények pedig fészket építenek. Elkezdik tépkedni a szőrüket, ilyenkor kissé agresszívabbá válnak és moroghatnak is. Ez az úgynevezett 'álvemhesség'. Erre a problémára a legjobb, ha ivartalanítod. Minden tünet meg fog szűnni és a nyuszid sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb lesz :)
2011. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy most butának tűnök,de nem sokat tudok a nyuszikról.Hogy lehet egy nőstényt ivartalanítani?
2011. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Megfulladni?? :D ugyanmár! természetes ösztön. gyakran csinálják! Rájuktör hogy ők most vemhesek és akk fészket építenek! Ne aggődj nem lessz semmi baja! :)
2013. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!