Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a helyzet a törpenyuszikkal?

Mi a helyzet a törpenyuszikkal?

Figyelt kérdés
Az lakásban tartott nyuszkónak mekkora ketrec kell? Mennyi ideig él? Jellemző rá valamilyen betegség? Körülményesebb a gondozása, mint a tengerimalacnak? Éjszaka hangoskodik?
2011. júl. 6. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100x50es kecó kell egynek legalább! 8-10 évig is elélhetnek. RHD és Myxomatózis ellen oltani kell őket, a nyomruk általában kissé érzékeny. Teljesen eltér egy malac tartásánál, de a google-ba sok cikket olvashatsz róla. Mivel éjszakai állat, hangoskodhat, de ez általában egyéniségen is múlik. Remélem segítettem.
2011. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Erre a kérdésre több oldalt is tele lehetne írni, de azt ajánlom én is, hogy keress fel törpenyuszis oldalakat, mint például www.jollyjumper.hu vagy www.torpenyul.eoldal.hu itt részletesebb válaszokat kaphatsz :)
2011. júl. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pánczél ***** válasza:
nagy
2011. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
google, törpenyúl tartása...?
2011. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, mert oké hogy a google a barátom, de sokkal jobban érdekel az, hogy a nyúltartók hogy gondozzák a nyuszijukat ;)
2011. aug. 8. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyuszim van. Hááát először is nekem a szobámban van a ketrece ami kb. 100*50-es. De egész nap ki van engedve, mivel parkettás a szobám leterítek neki egy plédet amin nem csúszik a lába. De az fontos, hogy előte nyúl biztosítsd a szobádat vagy esetleg a lakás többi részét ugyanis az enyém szeret mászkálni a lakásban pl. konyhába bebújni a szék alá, vagy csak kinézelődni az előszobába. Oltásról: az első oltás után egy hónap múlva jön a kövi és utána át lehet állni arra, hogy elég fél évente elvinni oltásra. Mivel nem kopik a körme a szobában érdemes általában havonta elvinni levágatni a körmét, mert ha nagyon hosszúra megnő fájhat a lába. Pucolás nálunk úgy történt: Elején az egész ketrecbe raktam almot aztán egy idő múlva kiválasztott egy sarkot és azóta is oda piszkít, így azóta csak oda rakok almot. Azt viszont ajánlatos napi 2szer kicserélni. Enyém nem szokott hangoskodni éjszaka, inkább hajnalban amikor rágja a ketreet, hogy engedjem ki. Jah és ha adsz neki pl. szárított kenyér dbot érdemes kivenni estére mert az igazán elviseéhető. Persze 1-2szer előfordult, hogy annyira rosszalkodott este, hogy ki kellett raknom az előszobába...

Remélem minden kérdésedet megválaszoltam, ha van egyéb kérdésed nyogodtan írj

2011. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* elviselhetetlen
2011. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!