Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Anyukám miatt kikerültek a...

Anyukám miatt kikerültek a házból a csincsilláim annyira féltem öket most a pincében vannak nem nekik való az a környezet. Mit csináljak hogy nel egyenek szomorúk és anyám megenyhüljön és bejöhessenek?

Figyelt kérdés
a nagyobbikat nagyon megis viselte hogy ott van minden nap behozom öket a szobámba, akkor kérdem én mért nem lehet már teljesen ketrecestül bent azt mér nem birja megengedni?
2009. márc. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen a pincétek, ha nem sötét, akkor azért nem vészes a csiniknek, amíg anyudat meggyőzöd. Persze hosszútávon ez nem élet nekik.

Nem tudom, miért nem engedi - kosz miatt?

Viselkedj teljes mértékben felnőtt módon, lássa, hogy mindig takarítod őket, etetgeted, stb. Írj anyudnak egy szívhezszóló levelet - az mégis más, mintha mindig csak mondogatod.

Ha a kosszal van baja, takaríts a környékükön is - soha ne legyen semmi körülöttük, hogy lássa, amit vállalsz, be is tartod ( mondom: nem tudom, miért nem engedi, csak tippeket mondok).Vagy alulra, ahol talán kiszóródik a piszok, szerelj fel körbe plexi-lapot.

2009. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ az a baja hogy a ketrec eddig nyitott volt és kipergett a kaja meg ilyesmi de most új ketrecet akarok nekik ami zárt lenne. a valódi ok az hogy amig egyedül volt a nagyobbik csinem hát mondjuk ki mindig kint volt ,többet volt kint a szobámban mint a ketrecben de már megigértem hogy ha visszabejöhetnek akkor nem engedem ki öket de nem akarja megérteni anya ezért is vagyok mérges mert most is bent vannnak még többet mint azelött akkor mér nem lehetnek bent egy ketrecben?? csak idegesíteni akar engem anyám
2009. márc. 31. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az a gond, hogy Édesanyád fél, hogy a szabadon lévő csincsilla valami betegséget ad át az embernek, vagy nagy kárt tesz a tárgyakban, akkor talán egy állatorvossal lehetne beszélni, Hátha egy állatorvos meg tudja Őt győzni,hogy nincs különösebb félnivaló.


Ha pedig mégiscsak van egy-két félnivaló, akkor esetleg tancsot adhat az állatorvos, hogy miként lehet a lehetséges aggodalmakat megoldani, lehetőleg anélkül, hogy állandóan ketrecben kéne lenniük a csincsilláknak.


Ha pedig valójában nem is a csincsillákkal van az igazi gond, hanem valami máshol keletkezett haragot ,,tol át'' Édesanyád a csincsillák ügyére, akkor sok minden lehetséges, a háttér ismerete nélkül nehéz lenne pontos tanácsot adni. Ha Budapesten laktok, vagy más jól ellátott településen, akkor a helyi családsegítő talán tud ajánlani valami jó közvetítő szakembert (családterapeuta, nevelési tanácsadó, pszichológus), aki segítene kibontani, mi is igazán az oka az egésznek. Ha Édesanyád nem díjazza ezt a megoldást, akkor is érdemes lehet talán egyedül is elmenned, hátha a Te elmondásodon keresztül is ki tudja nyomozni a szakember, mi is lehet az igazi háttere a dolognak. Hátha kiderül, hogy mamád tévedett valamiben, és akkor megoldódik a gond. Vagy,ha mégse ilyen egyszerű, akkor is lehet, hogy van valami út, amin el lehet indulni.


Sok örömet kívanok Neked a csincsillákhoz, és sok sikert a megoldáshoz is. Ha régebbi/mélyebb gyökerű a dolog, akkor lehet, hogy hosszabban tart a megoldás útja, de remélem sikerülni fog.

2009. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ hát nem hiszem hogy ilyen hátsó oka lenne egyszerűen csak nem bírja öket az igazat megvallva az lenne a baj hogy mig egy csincsillám volt adig nem izélt és akkkor titokban elhoztam mégegy csincsillát és napersze hogy észrevette és akkor idegesedett be és küldte ki öket a házból azóta számtalanszor volt ugy hogy na most behozom öket de mindig amikor már élesben ment volna hogy akkor na most visszajönnek kitalált valamit és azt mondta szó sem lehet róla nagyon elvagyok keseredve mer nélkülük nagyon egyedül vagyok
2009. márc. 31. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!