Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert pusztultak el az ujszulo...

Miert pusztultak el az ujszulott tengeri malackak?

Figyelt kérdés
KB egy honapja vettuk eszre h a nosteny pocakosodik, igy en ugy szamoltam (a hasa meretebol is itelve, meg eppen csak latszott h no neki) h min. 2 het fialasig, ezert nem vettem ki sajnos a him malacot:( ugy olvastam h jo a nostenynek ha vemhesen nincs egyedul.... (elozoleg is voltak malacaim, tobb fialast is vegigneztem mar) sosem bantotta a him az ujszulotteket.... sajnos nem voltunk itthon, ugy ellett most a malacunk, igy csak azt lattam mar h van egy elo kismalacka, mellette pedig ket mozdulatlan testecske:( egyik csak lapos volt, masiknak a nyaka pedig teljesen szet volt trancsirozva:( lehetseges h a nosteny is ludas ebben????? es a 3 kozul akkor miert nem bantottak azt az egyet???? anya redesen szoptat, minden ok.... nem ertem, olyan szomoru vagyok:(
2011. júl. 18. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Külön kelett volna venni.Már nincs mit tenni,tanulsz az esetből.

Állatok,kitudja mi forog a fejükben.

2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehetett akár a hím is, akár a nőstény. De nagyon veszélyes dolog fialtatni a tengerimalacot, hacsak nem vagy szakértő tenyésztő.

Nagyon fejlett utódokat szülnek és nagyon kimeríti a szervezetüket, ráadásul nagy az esély a komplikációra.

Sajnos ezt én nem tudtam régebben és így pusztult el a nőstény malackám, pedig előtte több egészséges almot is fialt.

Az utolsó alom viszont halva született és a nőstény sem élte túl.

2011. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi szepen a valaszokat, igen en is otthon vagyok a temaban, mennyire veszelyes fialtatni, de belevagtam, mert evekig voltak nekem is malacaim, egyszer sem volt problema, engem most csak az erdekelt, h lehetett e a nosteny is aki vegzett a picikkel, esetleg halva szulettek a picik.... koszi megegyszer..
2011. júl. 18. 22:30
 4/11 A kérdező kommentje:
jaj meg az utolos ironak akartam mondani h valszeg nalad mar az volt a gond h 1 eves kora utan ellett, azaz 10 hos ora utan lett pocakos.. olyankor osszeno ilyen porcszeruen a medencejuk, es igen, nme tudja vilagra hozni a piciket..... ezzel en tisztaban vagyok, kizarolag 6 es 10 hos kroa kozott szabad szaporitani oket... nalunk most 6 hos, elotte sem szabad, az is eletveszelyes neki, szoval tisztaban vagyok ezekkel.... meg osszel szaporodhat, aztan elzarom a pasitol.... erre figyelunk, ne aggodj....
2011. júl. 19. 12:05
 5/11 A kérdező kommentje:
elpusztult az egyetlen eletben maradt kismalac is:( es az anyukan is eszrevettem a pofajan dulakodasra utalo jeleket, ugyhogy most mar biztos h az apa tett kart mindegyikben:(
2011. júl. 20. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:

tegnap 12:05

Oké! Bocs, nem kioktatni akartalak, csak nem tudtam, hogy ennyire tapasztalt vagy és mindenkit szoktam figyelmeztetni, nehogy úgy járjon, mint én. Nem volt még egy éves a malackám, úgyhogy nem tudom, mi történhetett. Az biztos, hogy idő előtt születtek a kicsik, még csupaszok voltak.

Mire észrevettem, az én kan malackám is elkezdte őket enni. :(

2011. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 k-sz válasza:
Lehet, h nem fog tetszeni az én válaszom, de ez az igazság, és az élet... A keverék t.malacokat egyáltalán nem kéne így szaporítani! A fajtatiszta tenyésztőkre kéne hagyni ezt! Nem pedig hiányos tudással, szaporítani a keverék malacokat. Azért pusztulhattak még el, mert genetikailag nem voltak életre valóak! A legtöbb keverék malacnak, amik ész nélkül szaporítás alá estek, genetikai betegségeik jönnek elő, vagy túl se éli a szülést, vagy bírják pár napig, mint ami neked is meg maradt malac, vagy akár 1-2 évesen halnak meg! A kereskedésekben is meg veszel jó hiszeműen egy malacot, mondjuk 3 hónaposan, és 1-2 hét múlva le ellik neked, és elég valószínű, h testvérétől lett vemhes, ugyanolyan genetikai problémák jöhetnek elő, mint az embereknél. Aki nem ért eléggé hozzájuk, az ne foglalkozzon ezzel. Attól még, h több ellést végig néztél, még nem tudsz elég mindent, na meg itt még mindig azon van a hangsúly, h keverék malacok. Az ellés közben is lehetnek komplikációk, és szerintem nem éri meg, ha annyira szereted az állataidat akkor nem teszed ki ilyennek őket. Ha jól emlékszem azt írtad, h még egyszer ellik, ősszel, aztán végleg elveszed a hímet tőle, itt volt ez a tragédia, de te azért megpróbálkozol még egyszer.. azzal nem törődve, h még meg se pihen addig a nőstény malac, és már így is megviselte valószínűleg ez az ellés is. Remélhetőleg ez hat az olyan emberekre akik "ész nélkül" csinálják a szaporítást... Még amit hozzá tennék, egyáltalán nem szabad, sőt tilos lenne, h a hímet a nősténnyel hagyd, mivel az ellés után 1-2 órával újra fogamzó képes, tehát, ha bent hagyod, megint befedezi, és azonnal vemhesül, ami 1-2 sorozatos vemhesség után ahhoz vezet, h a nőstény malac kimerül, és elpusztul. Egyáltalán nem vagy benne a "témában", ahogy ezt te írtad.
2011. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Draga "k"!


A valaszod roppant tanulsagot volt szamomra, egyedul a hangnemet nem ertem, miert voltal ilyen bunko (????) ...

Miota legutobb irtam, atgondoltam es egy olyan helyet csinaltam nekik, ahol kulon vannak, latjak egymast de el vannak valasztva, atgondoltam meg aznap, h nem fogom ujabb veszlynek kitenni a nosteny malackat, barmennyire is szeretne a 3 eves kislanyom h ujabb kismalacok szulessenek....mondom a ketrec megoldva, nyugalma van a nostenynek, a himet azonnal kivettem amint meglattam h mi tortent, annak tudataban h ket oraval elles utan barmi megtortenhet, jo elore utana olvastam,ha meltattal volna arra h elolvasod rendesen az elso irasomat, tudnad miert hagytam bent a himet a nostenynel.. 3 orat nem voltunk otthon, 2 kisgyerekem mellett picit eltorpul azert a tengeri malac, akirol amugy is ugy gondoltuk min. ket hete van meg ellesig.... gondolj errol amit akarsz.... tippelem gyereked nincs....


A malacaim fajtisztak, es nem egy alombol valok, de megmondom oszinten megnyugtattal azzal a mondattal h genetikailag hibas malac ilyen gyakran elhalalozik, jobb a lelkemnek ,mert egesz mostanaig magamat okoltam, bar nme tudtam megis miert, de magamat hibaztattam.... kosz a valaszt, azt meg h ilyen stilusban irtal.... sajnallak h ilyen negativ energiaburokban elsz..... oszinten.....

2011. júl. 21. 21:39
 9/11 k-sz válasza:
Ha negatívnak tűnt, az csak azért van, mert túl sok felelőtlen szaporítót láttam már a neten. Attól még, hogy elvileg fajtatiszta malacai vannak, attól még a tenyésztéshez nem lesz meg az elegendő tudása valakinek. Nincs gyerekem, de sok állatom van, és tenyésztő is vagyok 2 éve. Én biztos, hogy a gyerek kedvéért nem tenném ki ilyennek az állatot, ha nem értek hozzá eléggé. A tengerimalac társas állat, nagyon is, de azonos nemű állatokat kellett volna venni..
2011. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
...:):):):):)....
2011. júl. 22. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!