Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányosok? Segítség!

Patkányosok? Segítség!

Figyelt kérdés
[Van egy patkányom, nagyon jó kapcsolatban vagyunk, még sosem harapott meg, le megyek vele a boltba a vállamon szóval nem ez volt a baj..:)]Minden hónapban 1x szoktam fürdetni, de most fürdetés közben, a víz hirtelen forró lett, és ezért megharapott. Anyám egyből vitt tetanuszra, és még fogok sorozatosan oltásokat kapni, és ki jön egy ember aki megnézi az állatot. Veletek volt már ilyen? Milyen oltásokat kaptok? [ sajnos emiatt el kell válnom imádott kicsikémtől :'( ]
2011. júl. 18. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
hogy lehetsz ilyen hülye hogy patkányt tartasz patkánynak a csatornába a helye tudod mennyi betegséget terjeszt?
2011. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szarkazmust, bunkóságot hanyagolni! -.-"
2011. júl. 18. 21:41
 3/16 anonim ***** válasza:
Előző, vannak háziasított patkányok, külön házikedvencnek. Nem kéne lehülyézni a kérdezőt. Am engem még nem harapott meg pati, csak aranyhörcsög, de alaposan kimostam a sebet, semmi gond nem volt. Sztem tetanuszt kapsz, meg ha kétséges eredetű a patkány, akkor veszettség elleni oltást. Am mi lesz a sorsa??
2011. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
mi van? tehát ez nem háziállaként tartott patkány, hanem az, ami annyi betegséget terjeszt? ha az, akkor, figyi, elhiszem h szereted az állatokat, de ezt nagyon nem kellett vna. az elsőnek igaza van, nagyon sok betegséget terjeszt! és ezt a te érdekedben mondom. nem csoda, h sorozatosan fogsz oltásokat kapni. jobban is jársz, h el kell válnod tőle. mind a te érdekedben, a patkányod pedig boldogulni fog, az tuti. inkább vegyél háziállatként tartott patkányt, jobban jársz. az hálásabb is.
2011. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Keresünk neki egy szerető gazdit.. persze mielőtt odaadjuk valakinek, megnézzük hova kerül, nehogy kajának vegyék.:\
2011. júl. 18. 21:47
 6/16 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől lett véve!
2011. júl. 18. 21:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Ehh, a háziállatként tartott patkánytól, ha nem sétáltatod az utcán (mármint a földön), baromira nem kapsz tetanuszt. Meg más egyebet se. Engem is harapott már meg patkány nem is egyszer, soha nem mentem vele orvoshoz, csak betadine és kész. A hörcsögharapással se rohan az ember egyből orvoshoz, pedig az se más semmivel. Most már mindegy, végig kell csinálni. De miért akarod elajándékozni? Kijön az ember, megnézi, annyi, hogy tulajdonképpen "karanténozni" kell egy ideig, hogy nincs-e valami baja (nem fognak találni amúgy se semmi veszélyeset az emberre), aztán kész. De ha mindenképp mennie kell, akkor keresd meg a tenyésztőt, akitől vetted, ha normális, akkor visszafogadja.
2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
házipatkánytól h kaphatsz betegséget?? úristen.. minek tetanusz? engem egyszer a hörcsögeim haraptak meg nagyon, mert véletlenül egy dobozba tettem őket, összemarakodtak, és alig bírtam őket szétszedni. ez nagyon felesleges volt. szerinted ha kaphatnál el tőle valami nagy betegséget, tartanának olyan sokan háizkedvencként???
2011. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, tök fölösleges minden! Ne hagyd, hogy elvegyék tőled! Mondd, ha elviszik, mész vele! Engem millió állat harapott meg, de mégis élek és virulok, pedig csak betadinet tettem rá, vagy azt se. Ha megcsíp egy szúnyog, mi történik? Semmi. Pedig sokkal nagyobb eséllyel lesz bajod. Vagy egy kullancstól. Akkor már ki se menj az utcára! Vidd el állatorvoshoz a patkuszt, és írass vele egy papírt, hogy egészséges. Akkor nem vehetik el tőled.
2011. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó 3 sztem mentette :D
2011. júl. 18. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!