Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek mi a véleménye z állatok...

Kinek mi a véleménye z állatok levágásáról, hízlálásáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy észérvekre és kultúrált megogalmazásokra épülő vitát kezdeményezni az állatok levágásra történő állatartás mellett és az ezzel szembenállók között.

Én jelenleg pártolom az állatok ilyen módon való tartását. Sok más hasonló témában íródott kérdés inspirált erre, hogy megtudjam: ki milyen tényeket és tévhiteket tud elmondani a témával kapcsolatban. Szeretném, ha minél meggyőzőbbek lennétek.

Előre is köszönöm!


2011. aug. 2. 21:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Én sajnálom azokat az állatokat, és nem tudom felfogni hogy képes valaki megölni egy disznót vagy csirkét stb...

De én is eszek belőle...

2011. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy az ember a húsa és egyebek miatt tart állatot.

Pl a vaddisznók levadászása helyett hosszú időn keresztül kitenyésztettünk egy jó hússertést, amit, igen ólakban és telepeken tartunk, mert megtehetjük, hogy saját kényelmünk érdekében már nem vadászunk az élelemért, hanem tenyésztjük őket.

Én eszek mindenféle húst, de levágni már nem lenne szívem, azt meghagyom másnak.

2011. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért vannak tartva. Nekem azzal sem lenne gondom, ha levágni is nekem kellene. Mondjuk a disznó az egyetlen állat, amit nem ennék meg. (Amíg van más, tehát csak túlélőhelyzetben jöhet szóba a disznó.)
2011. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy az ember mindenevő, húst kell fogyasztanunk, az pedig csak úgy megy, ha levágunk érte állatokat.
2011. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi nyulakat tenyésztünk és levágjuk őket!
2011. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy eleget tettetek a kultúrált kifejezésnek is. Én a válaszadók többségének adok igazat akik támogatják az állatok ilyen módon való tartását. Várom a további hozzászólásokat.
2011. aug. 3. 21:47
 17/17 anonim ***** válasza:
A haszonállatok tartásával semmi bajom. Ez erősebb megeszi a gyengébbet, ez teljesen természetes folyamat mióta élőlények vannak a földön. Sajnálni természetesen sajnálnám őket, ha látnám, ahogy éppen kopasztanak egy csirkét, vagy levágnak egy disznót (mikor barátomék elhÍvtak disznóvágásra, szépen bevonultam, amÍg szegényt el nem intézték, nem bÍrtam volna végignézni, vagy végighallgatni). Szóval nekem ezzel semmi bajom, csak ne legyek ott az ölésnél.
2011. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!