Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért támadja meg az egyik...

Adrienn182 kérdése:

Miért támadja meg az egyik csincsilla a másikat?

Figyelt kérdés
vagy egy csincsilla családom(apuka, anyuka, 3 gyerek)vettem egy fehér csincsillát a gyerek csinekkel egyidőset, mikor össze akartam szoktatni őket az anyuka minig megtámadta a fehéret ezért külön ketrecbe tarottam a fehéret a többitől és minig beraktam pár napra hozzá valamelyik gyerek csincsillát pár hete mikor beraktam az egyiket a fehér megtámadta az egyik gyerekcsint é azóta minig mindegyiket megtámadja mikor berakom hozzá, lehet hogy terhes a csincsilla?, mit lehet ilyenkorcsinálni?(a gyerek csinik kora kb félévesek-egyévesek)

2012. ápr. 23. 21:31
 1/6 anonim válasza:
a csincsillák természetüknél fogva rasszisták, tehát ha feka csincsilláid vannak és azok mellé raksz egy fehéret, akkor szétszedik egymást. Egyedül Emincsincsillát fogadják el, mint fehér csillarepper
2012. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy kéne összeszoktatni őket, hogy külön ketrecbe teszed, de tudják szaglászni egymást, odamenni egymáshoz, hogy lassan összeszokjanak. Aztán lehet hogy vemhes valamelyik, én nem értek hozzá, de egyből így össze rakni állatkákat általában nem olyan jó . Ha meg cserélgeted őket, lehet hogy egyikkel sincs igazán ideje megbarátkozni, de közben valahogy mégis magányos és feszült. Próbáld úgy egy ketrecbe rakni őket, hogy elválasztod valamivel, vagy egymás mellé rakni a ketrecet hogy lássák egymást, meg tudják szimatolni, de bántani ne. De egyébként én még elég keveset tudok a csinekről, ez csak egy ötlet.
2012. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen tiszta: a kölykök fél évesek, és még mindig együtt vannak a szüleikkel? :O Ha így van, akkor nagyon gyorsan válaszd el őket, és a kölyköket is egymástól nemek szerint, mielőtt egymás között szaporodnának! És még vettél ráadásul még egyet hozzájuk? Milyen nemű egyáltalán az új? Feltételezem nőstény, ha terhesnek véled, bár remélhetőleg nem az, hiszen fél évesen még nagyon fiatal a szaporodáshoz... amúgy meg a csincsilláknál nagyon ritkán van, hogy csak úgy összerakod őket és egyből szent a béke, sokszor több napot/hetet, de akár 1-2 hónapot is eltarthat, mire sikerül őket összeszoktatni! De ezt a papa-mama-gyerekek együtt felállást mindenképpen meg kéne szüntetni, nem egészséges dolog a beltenyészet. Ráadásul ha több hím lakik együtt nőstényekkel, akkor előbb-utóbb csúnya verekedés alakulhat ki a hímek között, akár meg is ölhetik egymást, ahogy a szaporodás jogáért versengenek. Nem számít, hogy apa-fia.

Bocs, ha valamit félreértettem.

2012. ápr. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem rögtön ragtam be ugyanabba a ketrecbe őket, hanem kiengettem a fehéret a szobába és oda néhány csint nem az összeset, köszi a válaszokat, és lehet hogy tényleh rasszistA? Az egyik fehér a többi szürke, és igen eladom a kicsiket, de úgy se lehet tartani őket hogy papa-mama és gyerek- és a barátnője??
2012. ápr. 24. 08:04
 5/6 A kérdező kommentje:
A ketrecek egymás mellett vannak és az összeszoktatás alatt a fehér külön volt csak a futtatáskor talÁlkoztak:)
2012. ápr. 24. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy rasszista, ne beszélj már ökörséget... -.-"

Mint mondtam, nem megy egyik pillanatról a másikra az összeszoktatás. Először a családot rendezd el, válaszd el a kölyköket, de mielőbb, mert már ivarérettek!

Ha van a fehérrel azonos nemű a kölykök között, akkor azt tartsd meg mellé, a többinek meg keress gazdit. És máskor kicsit átgondoltabban csináld a dolgokat... meglehetősen felelőtlen döntés volt még egy csincsillát venni melléjük, amikor a meglévők körül sincs minden rendben. Reménykedj, hogy nem fedezte be az egyik kölyök az anyját, vagy az apa a lányát!

2012. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!