Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam a nyuszimat...

Hogyan szoktassam a nyuszimat alomra?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes szatén nyuszim, szobatiszta, szinte 100%ban a wc-be pisil, szóval már kijelölte azt a helyet magának, viszont a ketrecen belül össze-vissza bogyózik. Hogyan próbáljam rászoktatni, hogy a nagydolgát is a sarok wcjébe végezze el? Az épkézláb válaszokat előre is köszönöm!
2011. aug. 4. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a nyulak nem olyan okosak hogy ezt meg tudják tanulni.
2011. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nagydolog náluk a pisi.

A bogyóikat nem tudják szabályozni, mint pl mi, emberek.


Az első meg buta, a nyuszik nagyon okos állatok!

2011. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel megszokja, a bogyóit rakd bele az alomba. Legalábbis nálunk is ez volt, először mindenhova bogyóztak a ketrecben, kellett kb. 2 hét, amíg megszokták, csak a wc-be, sehova máshova. Mi a nyuszikat 2 hétig először a ketrecből sem vettük ki, egyik sem könnyített magán :) még a lakáson belül sem.
2011. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Amúgy a bak nyuszik szokták inkább elhagyni a bogyóikat, a nőstények a wc-jükbe ürítenek.

2011. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sehogy ez a ketrec kialakitásátol függ nem véletlenül vannak meg a hivatalos méretek törpenyulra és német oriásra külön (csak1 példa) a nyulak csak egy sarokba piszkitanak valoszinü hogy a te ketreced kicsi a nyuladnak
2011. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A nyulak intelligens állatok, ez tapasztalat.

Amióta hozzám került, azóta mindig beleteszem a bogyóit az alomba. Ketrecen kívül nem bogyózik, betartottam a tenyészőt javaslatát, és én sem engedtem ki két hétig.

Erről már én is korábban olvastam, hogy ez egyfajta terület megjelölés náluk, de azt is, hogy rá lehet őket szoktatni, hogy egy helyre járjanak bogyózni.

A ketrec méreteivel meg semmi probléma nincs, szatén törpenyulam van, a ketrec pedig 100×60cm.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 5. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!