Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell kitisztítani a...

Hogy kell kitisztítani a nyúlketrecet?

Figyelt kérdés
Pl. az almot... a használt,ürülékes almot lapáttal kiszedem beleteszem egy zacskóba ->az megy a kukába , és utána a helyére rakok tisztát? Mennyi időnként kell takarítani a nyuszi után?
2011. aug. 9. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem heti 3 az ideális, de látni fogod, hogy mennyire piszkos neki az alom.

A WC-t ( gondolom wc-re szoktatod) ki kell mosni ecetes vízzel, majd jól kiöblíteni meleg vízzel hogy tényleg tiszta legyen és utána rakhatod bele az új adag almot.

2011. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jo esetbe csak 1 sarokba piszkit a nedves almot kiszeded a szárazat benhagyod ha kell még rakhatsz hozzá .idö:attol függ mnyire van alatta elhasználodva de az ideális hetente 1 x
2011. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az attól is függ ,hogy mennyit tartól egy ketrecbe. Egyébként nyáron gyakrabban kell, mivel az erős vizeletszag nem csak a környezetet, de a nyulakat is zavarja, másodszor szúnyog vagy légy ne terjedjen el. Én nem szoktam kukába dobni a szalmás almot, hanem a kertbe teritem, vagy a zöld alommal keverem. Jó a trágyája és haszn os.
2011. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
az én nyuszijaim szólnak és kiengedem pisilni,kakilni a WC-re este felrázzák maguk alatt az almot reggel még ki is szellőztetnek napi 3xfogat mosnak.
2011. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a rágcsáló wc-jét naponta kiürítem (megfogom, beleöntöm egy szemeteszsákba és kész), 3 naponta forró vízzel kimosom. Ketrece alját naponta áttörlöm egy vizes ronggyal, hetente 1x pedig fertőtlenítem (nem vegyszerrel).
2011. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
keresni fog magának egy helyet ahol elvéghzi a dolgát.azt a helyet sűrűbben kell takarítani.az egész almot kb hetente.én slaggal minél erősebb vízsugárral szoktam lemosni. na meg persze szivacs dorzsis fele a makacsab koszok ellen
2011. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sarokvécéje van, amiben fapellet, elég vékonyan az aljára szórva, így elég hetente egyszer takarítani. Kiszedem az almot, kimosom a wc-ét aztán beáztatom ecetbe (a húgykő miatt). Miközben ázik, kisöpröm a ketrecet, majd ecetes szivaccsal áttörlöm, aztán vizessel, majd szárazzal, majd visszapakolok.
2011. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!