Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányom elég sűrűn hapcizi...

A patkányom elég sűrűn hapcizik, és van h véres az orrváladéka. lehet ebből valami baja? Vagy csak megfázott?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt javaslom, mielőbb vidd el őt orvoshoz! Egy rágcsálónál már az is nagy gond, ha sűrűn tüsszent, de, ha már véres orrváladékozás is jelentkezik, ott komoly probléma lehet. Gondolok arra, hogy a véres váladékozás mögött bakteriális fertőzés áll, kivéve, ha a vérzés nem sérülésből (pl: belekapar az orrába) keletkezik.

Viszont egy szimpla megfázást sem szabad elbagatelizálni, mert amíg mi emberek pár nap alatt kigyógyulhatunk belőle, addig egy kis állat bele is halhat.

(Nekem volt olyan hörcsögöm, aki abba halt bele, hogy huzatot kapott.)

Remélem nem ijesztettelek meg nagyon, nem az volt a célom.

Lényeg, hogy mielőbb lássa orvos, ő meg tudja majd mondani, mi is a kis drága baja és megfelelő kezelésben is részesíti.

Jobbulást kívánok neki!

2009. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vörös könny patkányoknál. keress rá.
2009. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm rá kerestem, máris kicserélem neki az almot, mostmár sűrűbben fogom, mert eddig 7naponta cseréltem, de mostmár csökkentem 4re. Szemcseppet nem tudom hogy oldom majd meg, mert nem kezes(még).

Nagyon szépen köszönöm h leírtad.

2009. ápr. 12. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
ezt melyikünknek írtad? én a második vagyok. a vörös könny nem súlyos, csak csúnya, de törölgetni kell ilyen gyógyfű-főzettel, és elmúlik. nekem is hapciznak mostanában, nem tudom miért, de nem tűnnek betegnek.
2009. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodok, mert nagyon megijedtem, kicseréltem neki gyorsan az almot, pénteken ismét kicserélem, meg vettem neki rengeteg drága gyümölcsöt, és már csak ritkán hapcizik, de az orrváladék elmúlt, nagyon féltem őt, mostmár szelőztetni se szoktam úgy h ő is bent van, mert sztem attól lett baja. Meg van 2törpehörim is, nem rég voltak 1hósok:)
2009. ápr. 14. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
de azért szerintem mégiscsak ellenőriztesd állatovossal. Hiába hogy már elmúlt, jobb ha elviszed. Hisz jobb félni mint megilyedni.
2009. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!