Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem eszik és nem iszik a...

Nem eszik és nem iszik a tengerimalacom. Miért lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Remélem tud valaki segíteni, nagyon aggódom érte. Elmentem 10 napra nyaralni, és a malacomat rábíztam az egyik rokonomra. Mielőtt elmentem azelőtt néha csinált olyanokat, hogy ok nélkül elkezdett visítani. Ma hazajöttem, és azt mondta a rokonom, hogy amióta elmentem nem evett és nem ivott semmit. Próbált neki mindig adni friss zöldséget, gyümölcsöt de nem kellett neki. Magokat sem evett semmit. Tisztára lefogyott, kint vannak a csontjai és alig tud menni is. Ha meghallja zörögni a kajás zacskót akkor azért ugyanugy felemeli a fejét, meg látszik rajta hogy érdekli a kaja, a gyümölcsöt is megszagolja, de nem eszik semmit. Légyszi ha tudtok valamit akkor segítsetek!! Állatorvost ne mondjátok, mert ők az ilyen rágcsálókon nemnagyon tudnak segiteni. Előre is köszi!
2011. aug. 12. 02:32
 1/7 anonim ***** válasza:

"Állatorvost ne mondjátok, mert ők az ilyen rágcsálókon nemnagyon tudnak segiteni." - ???


Nincs rá pénzed? Amúgy komoly baja van, ha nem viszed el állatorvoshoz meghal.

2011. aug. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak hozzáértő állatorvosok is, csak rá kell kérdezned, hogy tengerimalacokon is tud-e segíteni.
2011. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ráadásul 10 nap alatt valószínűleg túlnőttek a fogai is, ergo ha nem viszed el, napokon belül éhen fog halni.


Orvos. A keletinél van az Állatorvosi Kar klinikája, illetve a Talpas rendelőt is ajánlom, a 11. kerületben.

2011. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm malaca is másnál volt amíg nyaralt és ő sem evett, mikor hazaért egyből elfogadta a szeretett gazdijától a kaját. Azt mondta hogy depressziós lett. Tőled sem fogadja el?
2011. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már biztos túlnőtt a foga amit csak orvos tud levágni. Nem akarlak elkeseríteni de ha egy tengerimalac felhagy az evéssel egy úgy nevezett önmérgezési folyamat indul be nála. Aminek az a lényege ha nem jut táplálékhoz akkor a szervezete elkezd termelni egy méreg anyagot ami megmérgezi a szervezetét. És sajnos ez a folyamat a mai orvos tudomány állása szerint visszafordíthatatlan! A legfontosabb élelemről egy szót sem írtál a SZÉNÁRÓL, azt add neki ha kell szálanként kínáld neki 5 percenként de azt enni kell a mérgezés és a fogai miatt is. Mindenképp fecskendővel bébitápszert (krumpli menteset) adjál neki és bio-lapis port (állatpatika) és korpatablettát és Cebion cseppet (c-vitamint sima patika) is keverj bele. Ezek segítenek az emésztését helyre rázni de ez már orvos nélkül nem megy. Írd meg hol laksz és keresek neked a közelben egy tengerimalacos klub oldaláról megbízható orvost!!!!
2011. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tőlem sem fogadja el a kaját.. semmit... és ugyanazon a helyen fekszik mint tegnap este...:( nem mozdul..

Kaposváron lakok... remélem tudsz nekem valakit ajánlani... előre is köszi

2011. aug. 12. 15:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, elvittem állatorvoshoz, aztmondta hogy a foga teljesen rendbe van, valami fertőzést kapott el... kapott 3 szurit de mire hazaértem vele meghalt...:(
2011. aug. 12. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!