Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet utaztatni? Nem tudom...

Lehet utaztatni? Nem tudom kire bízni a hörcsögöm. :/

Figyelt kérdés
Nyaralni készülünk a családdal. Tegnapelőtt kaptam egy aranyhörcsögöt, nyolc hetes. Sajnos nem tudom senkire se rábízni... Akire talán rátudnám, ők is jönnek velünk. Unokatesómékkal megyünk, és rájuk akartam bízni, de nem tudom ugyebár, mert jönnek velünk. Nem tudom mit csináljak, a foglalást nem mondhatjuk le. Több mint 300 km-es az út. Utazhat annyit a hörcsögöm, vagy nem?? Olvastam valahol, hogy nem lehet utaztatni, de mások meg azt mondják, hogy lehet. Mit csináljak most? Másra nem tudom bízni.:/
2011. aug. 12. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szió. Nem tudom hova utaztok ezt a neten találtam és egy állatorvos válaszolt rá:


hörcsög utaztatása



Kedves Viktória!


Külföldön élek és van egy hörcsögöm. Karácsonykor utazunk haza 2 hétre és vinnünk kell magunkkal, mert itt nincs kire bíznunk. Kocsival megyünk, kis túlzással mondhatom, hogy a hörcsög miatt is, mert úgy gondolom, hogy télen veszélyes lenne repülőn utaztatni. Ahogy olvastam nagyon érzékenyek és könnyen megfáznak, ami végezetes náluk. Nagyon szeretjük őt és arra lennék kiváncsi hogyan célszerű a kocsival utaztatni, hogy minél jobban viselje az utat? Nagyjából egy napba telik mig hazaérünk kocsival.

Előre is köszönöm a választ.

kérdés: tyityu 2008. 09. 15. 14:22 114


Kedves kérdező!


Ha ketrecben tartják, akkor azt tegyék egy papírdobozba, hogy ne legyen olyan huzatos, de egy fűtött autóban nem fog megfázni. Ha terráriumban él, én azt is papírdobozba raknám, hogy ne sérüljön az üveg. Az ottani állatorovosukkal esetleg irassanak egy papírt, hogy az állat egészséges és szállítható, nehogy gond legyen a határon.


Üdvözlettel: dr.Kassay Viktória

válasz: dr. Kassay Viktória 2008. 09. 29. 10:17



Szerintem nincs akadálya

2011. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt a honlap kérdezz rá csak jobban érti vagy a saját dokitokra. Üdv.

2011. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a név és az infói alatt lesz a kérdezek,de előtte bekell regisztrálnod az oldalra...remélem segítettem.
2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 nem minősítem azt a szülőt, aki nyaralás előtt pár nappal ajándékoz állatot, miközben tudja, hogy nincs kire bízni

2 külföldre nem viheted a hörcsögödet csak úgy

3 ha meg szállodába mentek egyáltalán nem biztos, hogy akár belföldön is beengedik az állatot


bízd egy barátodra és kész

2011. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 16:31-es válaszoló! Nem a szüleimtől kaptam, hanem barátomtól! Szóval előbb kérdez, ha érdekel és azután könyvelj el bárkit is, csak ezt tudom neked javasolni;)

Nem külföldre megyünk, csak Hajdúszoboszlóra!

Köszönöm mindenkitől a válaszokat!

2011. aug. 12. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kel mutogatni meg mondani a szállodába csak simán elrejtve egy üvegbe beviszed a szobába meg kirakod egy dobozba amit nem tud kirágni. Én így már vittem be egy hörcsögnél jóval nagyobb állatot is és nem buktam le.
2011. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én macskámat vittem be egyszer, de kiszökött aztán a pirtás hozta fel, de nem szólt semmit csak vigyorgott.:D

Am nem szállodába megyünk most, és beszéltünk az illetékessel, aki megengedte, hogy legyen állatka a házába:D szóval minden okés:D amúgy nem most kaptam volna, hanem nyaralás után, de barátomnak most sózták a nyakába, és ő meg gyorsan oda is adta.:d nem bírná ki h egy hétig vele legyen.Xdd

2011. aug. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!