Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a nyulam nem...

Az normális ha a nyulam nem tudja becsukni a száját?

Figyelt kérdés
Szerintem túlnőtt a foga. Kb 1cm-es nyílás van a szájába. DE csak úgy látom ha felemelkedik 2 lábra. És mennyibe kerűl levágatni a fogát? Orvosnak kell?
2011. aug. 18. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2011. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

" fogakat koptatni a kenyér nem tudja, hiszen a szájban azonnal nyállal keveredve elolvad. " Igen, ugyanezt a mondatot olvastam már itt ezzel a vitával kapcsolatban, és másokkal egyetemben jót derültem rajta. Nem tudom, hogy szokás máshol, de a nyúl nem szopogatja a kiflivéget, hogy jól nyammogható legyen, hanem mikor keményre van száradva harapja, és pont ettől kopik a foga...kevés logika és minimális képzelőerő.

Elindul valakitől valami, és végigsöpör az összes hobbinyúltartón, ha butaság, ha nem. És megnézném azt a nyulat, aki egy kis darab kenyértől meghízik, ha amúgy jó minőségű szénán, tápon és zöldségen van tartva.

2011. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
akkor már keten vagyunk! nekem soha nem volt egyik nyulamal sem baj szárazkenyér miatt pedig már van amelyik 6 éves.
2011. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát figyelj,nekem tengeri malackám van,de mindig kap szénát

(száraz kenyeret ő is kapott,de még mindig él.)és különböző kaját ami koptatja a fogát.A te nyuszid ilyesmit kapott?Mert ha nem akkor igen,valószínű hogy túl nőtt a foga.A tengerimalacnál azt mondanám hogy orvosolni kell de nem tom nyulaknál hogy is van,mert régen volt nyuszikám.Ha túlnő a foga,nem tud enni,lefogy és éhen hal.Szerintem vidd el egy szakértőhöz,különben csúnya vége lesz.Amúgy ha tud még enni,gyorsan adj neki száraz kenyeret,szénát faágat,meg ilyesmit.De az orvost ne feledd!!!!! :) Ne aggódj,ha időben cselekedsz nem lehet baja.Remélem jól lesz és azt is hogy legalább segítettem.

2011. aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! az a helyzet hogy vettem nekik fogkoptatót de kb 2őt beleharaptak aztán azóta hozzá se nyúltak. Meg nem ketrecük van hanem fából van helyük, úgyhogy azt is rághatnák de nem... Úgyhogy nem tudok mit csinálni. Amúgy szoktunk nekik 1 héten egyszern 1-2 zsömlét adni, azt eszi.
2011. aug. 19. 15:01
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző vok! De szénát kaptak?Milyen fogkoptatót vettél neki?(vagy nekik,nem tom hány nyuszid van)Ja,és elfelejtettem mondani,hogy pl.: tengerimalacnál nem mindegy hogy milyen fadarabot adsz neki,lehet hogy nyulaknál sem mindegy...Mindenesetre,az én malackám tudja melyiket szabad neki enni,és ha jót adunk neki akkor koptatja is a fogát,de ha nem jó,akkor rá se néz.Talán a fa ketrecük se jó.
2011. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha nem ízlik neki, próbáld meg azt, aminek magos a teteje, talán azt megeszi. Régebben az enyém sem volt oda érte, de mostmár használja.
2011. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!