Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet aranyhörit fürdetni,...

Lehet aranyhörit fürdetni, illetve csak egy kis langyoskás sima vízre gondoltunk ebben a nagy melegben?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a fürdetéstől kihullik a szőre. Nem tudom hogy sima vízre hogy reagálna, youtbe-on számtalan "úszóhöris" videó van, de mégis félek. Megköszönném a segítséget :)
2011. aug. 24. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Neem, nem hullik ki. Az enyém szerette, bár én medencébe fürdettem, ott nagy volt a víz, de bent voltam vele a vízbe, és ha kifáradt csak rám mászott. Aztán megint úszott 1-2 kört.:)
2011. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem. A hörcsögöt nem szabad fürdetni.
2011. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszi ez megnyugtató, de aranyhörid van? :)


Második válaszoló miért nem lehet, sima vízben sem?

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 24. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem lehet, a tengerimalacot igen, de a hörit nem. Hörcsögöket tenyésztek, de én soha nem fürdettem őket.
2011. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tegnap langyos vízbe megfürdettem. Nagyon melege volt pedig huzatot csináltam és ki izzadt gyorsan becsukdoztam az ablakokat és megfürdettem majd megszárítottam sokkal jobb volt neki. Én csak akkor fürdetem ha NAGYON meleg van. Ez nem minden éves..csak ezen a héten például holnap 38-40fok..pff ki bírná ki?
2011. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom...kb. 20 éve tartok hörcsögöket, mind egészséges volt, minimum 3 de az egyik 5 évig élt, és egyiket sem fürdettem soha, pedig máskor is volt nyár :)

Legjobb ketrecben tartani, az szellősebb (huzatba semmiképpen ne tedd, az nagyon árt, még melegben is!!!), és ilyenkor adok hűtőből kivett gyümölcsöket, most pl. dinnyét kapott a höri, nagyon ízlik neki :)) és persze mindig van friss ivóvize, önitatóban. Ez elég hűsítő, még így is a forgács alatt alszik, pedig itt a panelban dög meleg van. Felesleges vizezgetni, az úsztatásról meg annyit, nyilván úszik, ha muszáj, de magától egy hörcsög se megy a vízbe...nem erre vannak "kitalálva".

2011. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszi mindenkinek!

Akkor nem teszem vízbe inkább, nehogy valami történjen vele.

Szokott kapni dinnyét almát sajtot ilyesmiket hűtőből, de inni nem iszik, van itatója de csak ami abból kicseppen víz abba teszi a kekszet és úgy eszi de magában a vizet nem szereti. Ez baj lehet?

2011. aug. 26. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Fura...de gondolom, ha szomjas lenne, csak inna... lehet, elég neki az a nedvesség, ami a gyümölcsökben, zöldfélékben van.
2011. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!