Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beoltattátok a (törpe) nyulato...

Beoltattátok a (törpe) nyulatokat? Mennyi volt nálatok az oltás? +kérdés!

Figyelt kérdés

Szisztok van egy oroszlánfejú törpenyuszim és beszeretném oltatni,de azt mondták,hogy fölösleges,na mindegy én biztos befogom oltatni meg anya is azt mondta,hogy biztos sokba kerül,de meggyőztem,hogy bekell oltatni bármibe kerül is.

Nálatok mennyi volt az oltás?? Beoltottátok?


Mi az amit a nyuszik semmikép sem ehetnek?(pl krumpli)

És az baj ha én viszem magammal sétálni(hámmal) de így elég sok helyre jön velem,ha nincs meleg ez baj?


Esetleg akinek van kedve tanácsokat is adhatna,szívesen hallgatom tapasztaltabb gazdik tapasztalatait:)


2011. aug. 28. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nálunk 3000ft volt az oltás 3 hét múlva kellett ismételni. utána elég évente 1x. oltás myxomatozis meg vérzéses betegség ellen is véd. google keresőbe írd: myxomatosis. szúnyogok terjesztik, a nyuszik fején, szemén, fülén dudoros lesz meg megdagad, kb 10% az esély hogy felépül. vérzéses betegségből 0% a gyógyulás, ezt másik nyuszitól kaphatja el.
2011. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amit nem ehet: magas szénhidrát tartalmú kaják.(krumpli, banán, kenyér) friss füvet csak módjával (ebben sok fehérje lehet) fokozatosan a széna mellé adva. vagy szedd le a füvet fonnyaszd meg és utána add
2011. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Megkérdeztem nálunk 1000-1500 lesz az első oltás azt mondta a doki,hogy attól függ mennyiért tudja megvenni az oltást (nem tudom,hogy mondta pontosan)


Érdekes én úgy tudtam,hogy néha ilyen száritott kenyeret jó ha adunk nekik,akkor még jó,hogy nem adtam:) köszi mégegyszer,hogy írtál:)

2011. aug. 28. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:

En is beoltottam nalunk 4000 volt az oltasDe latom nalatok sokkal olcsobb szoval evente meger annyit szerintem:)

A kenyeret meg felejtsd el nem tesz jot neki!:)

2011. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

12:31 vagyok.

www.nyuszivilag.hu/taplalas.htm

Ez jo kis oldal levan irva minden az etetesrol stb...Remelem segit!:)

2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,mindenképpen megnézem az oldalt.

Hát nálunk se ennyi az oltás,csak nekem olcsóbb,amennyiért beszerzi az oltó anyagot annyiért oltatja be.

Jó a kenyeret elfelejtettem:)

2011. aug. 28. 12:41
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként itt valaki írta,hogy nem ehet banánt,de a honalpon az van,hogy ehet :S


Olyan nehezen tudom kialakítani a napi étrendjét,mert nem akarom éheztetni se,de el hízlalni se,mert egy kis bélgép amennyit eléteszek annyit eszik meg..azt tudom,hogy ezekből a magkeverékekből keveset kell adni..

2011. aug. 28. 12:46
 8/11 anonim ***** válasza:

az én nyuszimnak 3000 ft volt az oltás én is szoktam nyuszihámmal sétáltatni a nyulaimat de azért nem mindenhova megyek velük.mondjuk kertesházunk van és csak azért rakom rájuk a hámot mert éhol lyukas a kerítés de hám nélkül sem mennek el.

semmi k betűset ne adj a nyuszidnak, örökzöldek, hagyma , citrom megölheti a nyuszikat

csinálj egy helyet ahova felmászhat és bebújhat mert azt imádják

2011. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

reggel rakj be neki magokat és tápot mindig legyen szénája napközben adhatsz neki egy kis gyümölcsöt vagy zöldséget és a kenyeret felejtsd el!

2011. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi és megértettem a kenyeret:)

A kertben szabadon lehet,csináltunk neki egy nagy kifutót,mert nagyon nagy a kertünk és mi nem ültettük be semmivel ezért elér a kifutó ott van a melléküpelet is és ott tud hűsölni is meg ott van egy nagy faudó amit betettünk egy ilyen kis mini dzsungelt csináltunk ott neki,imádom nézni ahogy ott ugrabugrál föl-le :DD

2011. aug. 28. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!