Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül a tartása egy...

Mennyibe kerül a tartása egy hörcsögnek és milyen fajtát vegyek?

Figyelt kérdés
lehet hogy fogok venni egy hörcsögöt és tudni szeretném mi az előnye hátránya, milyen fajta a legjobb, és mennyibe kerül maga a hörcsög és egy tartása!....
2011. aug. 28. 20:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
attól függ mit adsz neki, én az enyémnek adtam néhány fajtát, de nézz utána, hogy mit szabad és mit nem, ha kifejezetten füvet adsz neki, akkor azt csak kiszárítva, de akkor már jobb a bolti
2011. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy fekete hörcsögöm 6, egy csíkos hosszúszőrű pedig 5 évig élt. Nem tudom, milyen fajta, a boltban csak hörcsögnek volt címkézve a dobozuk.
2011. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a 20:36-os válaszolóra kérlek ne halgass, a hörcsög nem ehet krumplit, és krumpli származékot mert elpusztul!!!!!
2011. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Árban: ketrec, berendezés, alom és kaja (én személy szerint takarmányboltban veszem a kevernivalót - kukorica, búza, árpa stb. így olcsóra jön ki: kb. 400 ft havonta, így érdemes utána járni. Hozzáteszem, hogy két zabapatkányom van, de anno volt hörcsögöm is)

Az előnye hogy nem annyira emberfüggő mint a többi rágcsáló, jól elvan éjszaka és viszonylag könnyű tartani.

A hátrány a rövid élet, ami fájdalmas tud lenni, ha a kis szőröst kétévente cseréled. Volt egy matuzsálemi korú hörim, aki 4 évet élt, a többiek sajnos kevesebbet (4 hörim volt összesen) Viszont a törpehöri még kevesebb ideig él, így az aranyhörcsögöt ajánlom :)

2011. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor csak nekem sikerült kifogni két ilyen öreg hörit? Mindenki csodálkozott rajta, a biosztanárom is, de tényleg így volt.:)
2011. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
ketrecbe nem ajánlom h tartsd, mert az enyéim is törpehörik voltak, az egyik nagyon erölkdött és beszorult a rács közé. A másik, szegény meg megszökött, pedig azt a ketrecet hörcsögketrecnek árulták.
2013. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!