Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig élnek a hörcsögök és...

Meddig élnek a hörcsögök és milyen fajtát érdemes venni?

Figyelt kérdés

1 hét múlva veszek hörcsögöt és szeretném tudni melyik a "legjobb" fajta..

és hogy meddig élnek?


2011. aug. 28. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 evig elnek,de hallottam mar 6 eves horcsirol is.Nekem arany horcsim volt es nagyon baratsagos volt.A torpe horcsogok inkabb megfigyelesre alkalmasak.
2011. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ja és azt is szeretném tudni hogy mennyibe kerül egy ketrec neki!

régebben néztem már azt a ketrecet 6000.- ft körül volt színes csövekkel de sehol sem találom! esetleg valaki tudna linket adni?

2011. aug. 28. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsög barátságosabb.

ők átlagba 3-4 évig élnek.


Expressz.hu-n vannak jó pofa ketrecek. nézz körbe

lehet, hogy ott nem lesz csöves. de van a petnet.hu de ott elég drágák a cuccok. =/

2011. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az aranyhörcsög 3-4 évig él. de hallottam már 5-6 évesről is. a ketrec az kb annyi amennyit írtál, viszont azt is számold bele hogy szerintem vegyél még néhány játékot neki, pl mókuskereket, azt nagyon szokták szeretni, csak vigyázni kell vele mert van hogy eldugítja forgáccsal úgy hogy nem forog, aztán rámászik a tetejére és kiszökik :P meg az enyémnek van bent wcpapír guriga is, azt is nagyon szereti :D nem életszükséglet, de szerintem ha van bent neki néhány cucc akkor jobban érzi magát.
2011. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a csöves ketrecek nagyon ratyik. Szerencsétlen hörcsögnek egész életében a műanyagban kell élnie... Én inkább terráriumban tartanám (tartom), mert van olyan csöves ketrec, ami csak a tetején rácsos, a többi helyen műanyag és alig mozog benne a levegő (ami persze a hörcsögnek nagyon nem jó). Amúgy nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van és azok is nagyon barátságosak és szelídek. Az aranyhörcsögök meg olyan batály nagyok.
2011. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mért szerinted a terráriumban jobban mozog a levegő?
2011. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy meddig él egy hörcsög. Az, hogy Nálad meddig él, pedig rajtad is múlik, egyrészről mert állatkereskedésben lehet, hogy már van 1 éves is a példány, amit eladnak Neked, míg egy tenyésztőtől 3 hetesen hozhatod el és tudod pontosan, hogy milyen nemű és melyik napon született. Másrészről a tartása is meghatározza az életkorát.

Nekem törpehörcsögöm volt és van évek óta, kétszer volt aranyhörcsögöm is, de én nem látok jellembeli különbséget szelídség terén a két fajta között. Egyrészt rajtad múlik, hogy mennyire tudod kezessé tenni, másrészt persze a hörcsög vérmérsékletén is.

Az én törpehörim egy 3 emeletes ketrecben van, úgy látom, hogy nagyon szereti, az összes szintet használja. Előtte terráriumban tartottam, de ez a ketreces dolog én úgy veszem észre, hogy nekik jobban bejön.

Ketrecet amúgy expressz.hu-nál olcsóbban még vatera és teszveszen találsz, én is ott vettem ezt a 3 emeleteset felszerelve, 2 hónapot használták, tehát hibátlan és mindössze 3ezer volt, boltba 13ért néztem hasonlót, de abban nem volt felszerelés se.

Szóval először nézz körül, nézd meg a kisállatokat is, hogy melyik tetszik külsőre jobban és a helyedben én tenyésztővel venném fel a kapcsolatot.

2011. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!