Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha két degum van (egynemű)...

Ha két degum van (egynemű) akkor is kézhez szokhat mind a kettő?

Figyelt kérdés

ez körülbelül mennyi idő?:)

mondjatok ötleteket amivel kézhez szoktathatom őket?:)


2009. ápr. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem külön neműek voltak. Sokáig próbálkoztunk a kézhez szoktatással, de nem sikerült. Rögtön elfutottak és a leglehetetlenebb helyekre menekültek. Picik is születtek, őket rendszeresen kivettük, nem volt gond, de mikor elértek egy bizonyos kort ugyan azt csinálták. Nem tudom mit ronthattunk el. :(
2009. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez korfüggő és az is lényeges, hogy milyen "bátor" a degud!Ha egyedül van, akkor hamarabb megszokik, de ha nem felülről,hanem szemből közelítessz, pl. kaját tartassz a kezedben és közben halkan beszélsz nekik, akkor könnyebben megszoknak. Sok szerencsét!
2009. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


bármilyen nemű, és bármekkora csapatot meg lehet szelidíteni. Fontos, ha valamit elrontottál, és elszaladnak, lassabban próbálkozz. türelem. beszélj hozzájuk amikor kaját adsz, aztán a zöldet tarthatod mikor beadod a házuk ajtajába. aztán fokozatosan bejjebb csúsztathatod a tenyereden. de simogatás előtt ne emeld fel őket, mert kezdheted előről. Ez a passzív, és tuti módszer. az aktívabb az, ha kiveszed őket, és egész nap veled van. mondjuk a mellényzsebedben. ott kevésbé fél,és lesz olyan kíváncsi hogy kinézzen. ekkor óvatosan beszélve hozzá megsimizheted a fejét. ha ezt sokszor csinálod, egyszer csak kimászik a válladra.


Sok sikert!


nekem egyetlen vad degum sem volt. : )


Caelestis

2009. ápr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hét kb, Vegyél kaját a kezedbe,és óvatosan közelíts,majd szépen maradj egy helybe ha már ott vagy nála és rádnéz,közbe adj ki olyan hangot mint ők:D (ez vicces)bocs de tényleg hat.

Akkor ha elmegy a degud akkor ne erőltesd,és semmi- féleképpen se szorítsd be a sarokba vagy ilyesmi,mert akkor frászt kap:)! Nekem ez jött be!

2009. ápr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a degu bátor,akkor könyebb dolgod van kajával próbáld,ja és a kicsiket könyebb.Az egyik barátomnak is vannak deguji.A kisebbeket könyebben ki tudom venni,de a nagyobbakat,csak kajával.
2009. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az baj ha harapdos??illetve rossz jel?:D
2009. ápr. 21. 19:41
 7/7 anonim válasza:

Ha csak gyengéden harapdálja az ujjadat, akkor az deguknál normális, nekem is mind a 4 degum harapdálja. Sosem fognak a kezedben maradni, mert a deguk nem olyan félék, tehát nem fog ott ülni rajta 10 percig, mint mondjuk egy patkány, de sosem harapnak erősen, legalábbis az enyémek! Ha a kezedben van a kaja és elveszi onnan az már jó, vagy ha kajálás közben megsimogatod óvatosan, bár lehet akkor arrébb fog menni. Hamar felismerik a hangodat, és figyelnek majd rá. A kézhez szoktatás nem hosszú idő, szerintem egy pár hét, és teljesen meg fognak szokni, vagy mivel ez egy régebbi kérdés, már te is tudod ezeket a dolgokat amiket én leírtam ide.

Üdv.

2009. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!