Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindent megpróbáltam, hogy...

Mindent megpróbáltam, hogy kézhez szoktassam a tengerimalacomat de semmi sem jött be! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

A tengerimalacok hülyék. Kölyökként kell elkezdeni, vagy esélytelen.

Tarts inkább patkányt. :)

2011. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
63%
a tengeri malacokat nehéz kézhez szoktatni..de nem lehetetlen:) próbáltad már mondjuk répával vagy vmi finomsággal oda csalogatni?:DD
2011. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz kézhez szoktatni!!??

Az én csíkos mókusomat amit 1,5 évesen vettem, na azt nehéz volt, de egy tengerimalacot merem állítani, szinte a legkönnyebb!(Pedig voltak deguim, mókusom, egereim, patkányaim, aranyhörcsögeim, dzsungáliai törpehörcsögöm, öcsémnek pedig tengerimalaca)

Igazából annyi a dolog nyitja, hogy pl répát vagy hasonló dolgot teszel a markodba, majd azt beteszed a ketrecbe, először el fogja vinni, kis idő után már a kezedből is megeszi..(Ugyan így kell megszelídíteni az összes kis emlőst!)

Remélem tudtam segíteni!

2011. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 6. 17:04
 5/10 Ginseng Titusz ***** válasza:
34%
Szilveszterre megsütöd, osztslusssssz
2011. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
76%
Nekem volt egy kétéves tengerimalacom, tavaly halt meg, nagyon korán hozzám került, nagyon intenzív foglalkozással, beszélgetéssel gyorsan kézhez szokik. Nem a feje búbját kell simogatni és kiugrani a bugyiból, ha elszalad előled. Fogd meg, kapd ki a kis helyéről és nyúzd meg a kis hülyét, megszokja!
2011. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Két hatéves malacom van :) Szerintem a legszelídebb állatkák és igénylik is a foglalkozást.

Adj neki kézből enni. Ne beszélj hangosan, ne tegyél hirtelen mozdulatokat és legyél türelmes. Ha felveszed, mindig a feje felől közelíts a kezeddel, hogy lássa. Simíts végig a hátán és gyengéden nyúlj a mellkasa alá. Akkor tartod helyesen, ha a feneke (súlypontja:o) van a tenyeredben. Sose ragadd meg a grabancánál (nekik nem nyúlik úgy, mint a hörcsögnek) és sose szoríts össze a mellkasát, tüdejét - ezeket érthetően nem szeretik.

2011. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bromkrezol válasza:
Szokasd lábhoz. Ezt a kutyák is hamar megtanulják.
2011. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
amikor megvetted a tengerimalacot már akkor úgy kell hazavinni hogy simogatod ha dobozba van,ha egy kendőbe viszed haza akkor közel tartod az arcodhoz a fejét és beszélsz neki hogy megszokja a jelenléted.ja és a fenekét állandóan fogni kell mert az nyújt neki biztonságot:)
2012. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hagyj neki időt. Ha mindig próbáltad, akkor egy hétig hagyd pihenni, aztán próbáld meg megint. (csak több finomsággal, és gyengédebb mozdulatokkal/hanggal)
2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!