Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha elpusztult az...

Mit tegyek ha elpusztult az állat?

Figyelt kérdés

Meghirdettem egy csincsillát tízezer forintért ketreccel együtt. A kisállat teljesen egészséges volt, a szőre és a hangulata kifogástalan. Rendszeresen volt nála friss alom, víz és étel. Egy budapesti vásárló leütötte a hirdetést, és egy hét múlva lejött Budapestről Szegedre a kisállatért. Mikor átadtuk az állat makulátlan állapotban volt. A visszafelé úton a vásárló autójában elpusztult a kisállat. (A hátsó ülésre lett rakva egy kislány mellé ketreccel együtt. )


Ilyenkor szerintetek mi a teendő? ( A pénz kérdésére gondolok ) A hirdetésben le volt fel volt tüntetve, hogy nincs garancia.


2011. szept. 11. 20:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, ha szeretne mindenféleképpen kártérítést, a csincsilla árának felét vagyok hajlandó visszafizetni, mivel én makk egészségesen adtam át a kisállatot, így nem tudhatom milyen hatások érhették út közben. Bármire tudok gondolni, ezért a teljes árat semmiféleképpen nem vagyok hajlandó visszaadni.
2011. szept. 12. 17:57
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen oldalakon kapugarancia van!!! Vagyis, ha a vásárló megvette, elvitte tőled, onnantól minden az ő baja. Ezt általában elfogadják az emberek, neki is el kellene. Szerintem a felét se add vissza! Azért szegény csincsilla, bármi baja is volt :'(
2011. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én is nagyon sajnálom szegényként. :( Azért akartam másik gazdákhoz adni, mert nekem a tanulás miatt sajnos nem maradt időm arra hogy kivegyem szeretgetni, így gondoltam, ha elkerül egy kislányhoz ő majd biztosan többet tudja kivenni mint én. Nagyon rossz volt egyáltalán átadni is. És erre 2 óra múlva hívnak, hogy elpusztult, egy hideg zuhany ment végig rajtam. Gondolom nem kell mondanom, hogy milyen rossz lett a kedvem :(
2011. szept. 12. 20:12
 14/19 anonim ***** válasza:
Azt talán még nem írtad le, hogy ők kértek-e valamit. Szóltak a pénzügyi részéről a dolognak?
2011. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én arra tudok gondolni, hogy az autópályán zavarta apukát, hogy süvít a fülébe a szél, ezért nem nyitottak ablakot. Ettől hátul lett 30 akárhány fok, enyhe benzinszag és oxigén hiány. A csillának volt bundája, de talán vize nem. Ezért neki olyan volt, mintha egy büdös sütőben feküdne, így hamar be is ájult. Ők meg csak azt hitték hogy alszik. Aztán meg is döglött.


Pedig csak az ablakot kellett volna kinyitni, és óránként egyszer megállni pihizni, kirakni a friss levegőre az állatot. De hát biztos siettek.

2011. szept. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó! Jé hogy te milyen okos vagy! Magadtól kitaláltad mi történt és hogy történt? Vagy netán személyesen mesélte neked az illető? Vagy ott is voltál? Úgy bírom az ilyeneket...
2011. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Aznap, amikor hívtak akkor mondták, hogy akkor majd megbeszéljük, hogy mi legyen a pénzzel. Azóta nem jelentkeztek, és őszintén szólva reménykedem benne, hogy nem

is fognak, mivel szerintem történt ami történt, el kell fogadni, és nem kell zaklatni a másikat.

2011. szept. 13. 17:50
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha hívnak az se gond, megmondod, hogy heló... vagy lehet menni boncoltatni, de ki az a hülye aki 10000 forintért ekkora balhét csap. Persze szép szavakkal is ellehet küldeni valakit a búsba, neked is ezt javaslom. Tuti nem adnék egy fillért se vissza.
2011. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

hm,mivel mint minden holttest,illetve tetem oszlani kezd,miután beállt a halál,mire odakerülne az ügy,hogy bizonyíték,boncolás,stb. arra már javában beindulna az állat biológiai bomlása...csak úgy,kérésre pedig szerintem senki nem áll,s talán egy boncmester se veszi a bátorságot,hogy bírói/rendőrségi/hatósági utasítás nélkül,úgymond saját szakállára,felelősségére felboncolja...amíg ezt megkapod,hetek telhetnek el...addigra meg már lehet nem bizonyítanak semmit a talált eredmények...viszont ami fix,hogy a boncolásnak lesz egy díja,egy költsége,amit szinte tutifix,hogy valakinek állnia,fizetnie kell... kérdés,mi van,ha bebizonyosodik,hogy te vétkeztél? és mi van,ha az bizonyosodik be,hogy ő vétkezett?


Mivel nem ember halt meg,ezért börtön max. állatkínzás,vagy állat iránti gondatlanság okán,címszója alatt adható(vagy valami hasonló jogcímen pl. állatkínzás...mondjuk a meleg miatt...)


Szal azt mondd meg a vevőnek,hogy bármire is szánja el magát,gondolja át,mert ha beperel,akkor ő ugyanúgy megütheti a bokáját amiatt,hogy esetlegesen hamisan azzal vádol,hogy nem megfelelő egészségügyi állapotban adtad át neki az állatot,mint ahogyan te megütheted azzal,ha a bíróság előtt bárki bizonyítja,hogy a csincsilla haldoklott,vagy neadjisten halott volt,amikor átadtad.


Szerintem amúgy ezekre a kérdésekre csakis boncolás adhat választ,aminek a költsége téged terhel,ha a hibás te vagy,és őt terheli,ha az út közben történt valami...amúgy pedig szerintem a perköltség messze meg fogja haladni a csincsilla árát,szóval a kedves felperesnek el kellene gondolkodnia azon,hogy érdemes-e egy ilyen érték miatt beperelnie téged,az alperest.Lehet,hogy a perköltség nagyobb lesz,mint a csincsilla ára + ha kiderül,hogy a felperes volt a hibás,akkor még jól meg is büntethetik,vagy kártérítésre utasíthatják a felperest...szóval ő járhat rosszul...ezeket mondd el neki...

2011. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!