Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nov vége ota van egy tengeri...

Nov vége ota van egy tengeri malim. Aki lány. Szeretnék neki egy társat, aki szintén lány lenne. Elfogadná, vagy már késö, mert megszokta hoyg egyedül él?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

akkor ha minden igaz 8 hónap körül van :) akkor én a helyedbe túl fiatalt nem vennék mert az sem jó mondjuk én a helyedbe olyan 5-6 hónaposat vennék már csak azért is mert nem vele egykorú így nem lehet belőle nagyobb vita és nem is túl fiatal :) de ez csak az én véleményem azért kiváncsi vagyok más véleményére is :)

volt olyan oldal ahol azt olvastam hogy 1,5 hónaposat kell venni mert hogy azaz ideális kor egy öregebb malachoz na most szerintem ez egy atom nagy baromság és szörnyen nagy hiba szerintem úgyhogy nagyon fiatalt ne vegyél mellé :)

2009. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
azed d igi válaszokat köszönöm mindenkinek sokat segitettetek,igyekszem hasonlo korút kersni,talán találok.várom még a válaszokat.
2009. ápr. 23. 19:38
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!Épp ez a hiba,amit az utolsó válaszoló írt neked!Éppen azért tanácsolják,hogy fiatal 6hetes malacka való az idősebb mellé,mert így el van döntve a rangsor,nem fognak,csak a legelején rivalizálni egymással.

Az elején biztosan össze kell szoktatnod őket,mert azért idegenek egymásnak,te sem barátkozol mindig azzal össze,akit mellédraknak.

A kis malacka azért jó választás,mert elfogadja,hogy a nagy a vezér,utánozza,tanítja,és végülis átveszi a tulajdonságokat tőle.

Csak hát vigyázni kell az elején,mert a nagy be akarja majd törni a kicsit,hajkurássza,rámászik,stb,míg eldől a rangsor.

A tengerimalacok a vadonban is csoportosan élnek,beosztva a rangsort/mint a szurikáta/.

Mindenesetre ne a mostani ketrecében legyen az első találkozás,mert a területét védi,és a kicsit bántani fogja.Inkább szoktasd őket össze fokozatosan a szoba szőnyegén,vagy ahol jónak látod,csak semleges helyen/ahol a régi malacod is visszafogottabban viselkedik./

Ez csak általánosítás,van,hogy nem kell ennyire aggódni,és azonnal haverok lesznek,de biztos,ami biztos.

Egyébként az utolsónak üzenem,hogy ha van malaca,és így tette össze őket,hogy két egykorú,nem testvérek,hanem teljesen idegenek egymás számára,hát nagy szerencséje volt,hogy elfogadták egymást.

Én se fogadnék el bárkit barátnőmnek,akit mellémsodor az élet,az más kérdés,hogy elviselem.

A döntés rajtad áll,csak ne tedd boldogtalanná a malacod!

2009. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem anno a másfél éves malacom kapott egy felnőtt ismerelten korú lányt társul. Később is csatlakozott hozzájuk egy szintén felnőtt lány. Az elsővel sosem jöttek ki. Utálták egymást. Nem civakodtak miután tisztázták hogy az én malacom itt a főnök (aki kisebb is volt a másiknál), de láthatóan nem kedvelték egymást. A harmadik malaccal viszont semmi gond nem volt. Apró vita volt,de ő behódoló típus volt, szóval nem kellett a nagy üldözés. Később babák is kerültek az első malacom mellé, de őket mégjobban "rühelte" mint a felnőtt társát. Az a malac egyetlen hímet szeretett, és az ő társaságát kereste futtatáskor. (az utált barátnője fiát...érdekes neM? :D)



Szóval egyénfüggő. De mindenképpen jobb ha kerül valaki mellé. a kisebbel valóban nem lesz annyi vita, azonban természetre nagyon fog hasonlítani az első malacodra,és kevésbé bontakozódik ki a természete. Én legalább is ezt tapasztaltam.


Így ha egyéniséget szeretnél, 3-4hónapos állattal érdemes kezdeni. neki már van némi egója,és meg is tudja védeni magát.


Caelestis

2009. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

a 20:29 üzenem hogy leírtam a véleményem én sose raknék össze túl fiatal malackát egy idősebbhez már csak azért sem mert volt egy barátom aki pont ezt a hibát követte el vett egy 10 hónapos tengerimalachoz egy azonos nemű társat kb 2 hónaposat mikor beakart menni a kicsi az odúba kapott egy akkorát hogy elvonult a másik sarokba és mivel kisebb !! hiányzott neki az hogy valakihez hozzá bújón és ment volna be hozzá hogy odatudjon bújni hozzá mint az anyukájához!!

És nekem nem azonos nemű malackáim vannak nekem különböző neműek úgy hogy a fiú ki van heréltetve ... ennyit erről..

és én csak véleményemet nyilvánítottam ki és csak a tapasztalataimat írtam le ... nem azt mondtam hogy ezt kell csinálnia amit leírtam....

2009. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!