Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj ha a törpe nyuszim...

Az baj ha a törpe nyuszim nyers füvet eszik?

Figyelt kérdés
Kiszoktam engedni az udvarra, és hát mindig eszi a füvet.Nem lehet attól baja?
2011. szept. 18. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
akkor lesz baja ha nincsen hozzá szoktatva és hirtelen nagy menyiségben eszik etöl elfostosodhat akár,de ha hozzá van szokva akkor nem lesz baja,csak arra figyelj,hogy a tarackot ne nagyon egye mert attol meg tud fulladni.
2011. szept. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Kiszoktam engedni az udvarra, és hát mindig eszi a füvet.Nem lehet attól baja?"


ööö... tudod a nyuszik a természetben, ahol eredetileg élnek, nem úgy tartják fenn magukat, hogy éjszakánként szervezett csoportokban betörnek a takarmánygyárba, hanem hiszed, nem hiszed: legelnek.

2011. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

és megnyugodhatsz, mert többségében tudják, hogy mi a jó nekik (melyik növény), és mi nem

és a fulladástól sem kell tartanod, a legelés egész más, mintha te csupálnál neki füvet, és úgy adnád oda

2011. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért egy vadon élö és egy háziasitott nyulat ne keverjünk már össze!
2011. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz baja, csak arra figyelj, hogy fokozatosan szoktasd hozzá, ha még nem evett füvet, ne egyen egyből nagy mennyiséget.

Meg az is fontos, hogy ne legyen vizes a fű, mert attól felfújódik a nyuszi, tehát eső után, meg hajnalban, amikor harmatos a fű, ne engedd ki, csak ha biztosan száraz!

2011. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nyuszkóm is kint van nap közben a füvön. Nekem is az állatorvos mondta, hogy kezdetben kis füvet tépjek neki, és tegyem be a ketrecébe. Egy hétig csak a tépett füvet ette, és nem is engedtem ki. De utána ki lett rakva, és semmi baja nincsen.

És már írták elöttem, hogy arra kell figyelni hogy ne legyen vizes a fű. Meg olvastam, hogy ne legyen szennyezett se a fű, ( pl kutya szaros ) mert attól is felfúvódhat.

2011. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kiszoktam engedni az udvarra, és hát mindig eszi a füvet" = nem az első alkalom.

Akkor meg miről beszélünk?!

2011. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!