Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalacom.Akarok mellé egy társat,de nem lányt és nem is akarom ivartalanitani a kockázat miatt.Igy maradt a fiú malacka!Azt halottam hogy veszekednek !Öszzelehet pket szoktatni,ha igen hogyan?
2009. ápr. 26. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy nagyon fiatal, 2-4hónapos hímmel simán összeszoknak. kergetőznek,de nem lesz baj. később, amikor hasonló méretűek lesznek, akkor kezdődik meg a harc. de nagyon ritkán lesznek maradandó sérülések. Általában valamelyik behódol. Az együtt felnőtt tengerimalacok nem akarják kinyírni egymást. :)


Szóval nem kell tenned semmit ha fiatalt választasz. Idősebbet viszont én nem tennék be, mert a te hímed nagyon agresszív lesz vele, főleg hogy eddig az csak az ő lakása volt. Mivel nem tudod milyen természetű hímed van,és milyet veszel malacszemszögből, kezdj kicsivel!


(ha két málészájú felnőttet teszel egybe, azoknak nem lesz semmi problémájuk. De azok a hímek ritkák,és úgy kell nevelni őket-olyan körülmények között)


Caelestis

2009. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A himem most 2-2,5 honapos . Amire hozhatnám a másik malacot kb.3-4 honapos lenne.remélem nem lesz gond
2009. ápr. 27. 13:08
 3/6 A kérdező kommentje:
ja jellemzői:nyugott ,kézszelid ,szoba tiszta.
2009. ápr. 27. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 hete szoktattam össze a fiú malackám a gyemekével! Mondjuk nálunk csak avval volt gond hogy az apa folyamatosan megakartadu G ni a fiát...:D de most már jól kijönnek,sírnak egymás után! Őn egy kartondobozt elválasztottam rácslappal(ami pl.a hűttőben van tartónak) így érezék egymást,egy nap után kivettem a rácsot,mert annyira át akartak menni egymáshoz! Szerencsére nagyon jóban vannak! Sok sikert!!!
2009. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A malac hozzád állása, és a többi malaccal való kapcsolata más. :)

Az én legszelídebb tengericocim utálta az összes többit akivel volt módja összeköltözni. (kivéve egy hímet, de vele nem lakhatott együtt)


Az utolsó válaszolónak meg üzenem, hogy nem a kisfiát akarta megdugni, hanem a mamait. Ugyanis a mami szagot érezte a frissen elválasztott kölykön. :)


Caelestis

2009. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Á ezt én is tudtam,de különben állandóan mászik a fiára még mindig! :D
2009. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!