Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon mi a sorsa a Fővárosi...

Vajon mi a sorsa a Fővárosi Állatkert tengerimalac város fölös szaporulatának?

Figyelt kérdés

Nyáron voltunk fent szüleimmel, és ahogy ott nézelődtünk a tengerimalacok városánál, észrevettem hogy bizony sok a fiatal malacka és a nagy hasú anyamalac is. a jelek szerint nincsenek a nemek külön válogatva, tehát akadály nélkül nőhet a számuk, de kérdem én,meddig?

Van ott létszámstop, és mi történik a "fölösleggel"?

Kedvencnek értékesítik őket?

Vagy lehet, hogy ragadozóeleségként végzik? :(

(a leadott húsvéti nyuszikhoz hasonlóan?)

Ki mit gondol?


2011. szept. 28. 00:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14:50-nek: Csak azzal a különbséggel, hogy (pl a kígyók) a tengerimalacokat vagy egyéb rágcsálókat élve eszik meg, és lassú halál, szenvedés vár rájuk.
2011. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Elvinni biztos nem lehet őket, mert 1x próbáltam elkérni közülük egyet, de nem adtak. Sokan elpusztulnak közülük, hiszen nyakra-főre szaporodnak és vannak köztük egészen fiatalon vemhesült nőstények, akik nem bírják ki az ellést, meg satnya, vézna kölykök, akiknek meg nem jut kaja, vagy nem elég fejlettek. A probléma ott kezdődik, hogy oda bekerülnek egyáltalán röfik. Az meg a másik, hogy miután ott vannak milyen élet illetve milyen végkimenetel vár rájuk. Egy biztos az enyémek nem fognak odakerülni, mert mindenképp szeretetteljes, gondoskodásban lesz részük életük végéig. Amúgy a nagytestű állatokat elég kicsi helyre becsukva tartják, úgyhogy ők is sajnálatra méltók.
2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Doloka!


Mit gondolsz, a természetben hogy esznek a kígyók?

előbb elkábítják az áldozatot, hogy ne szenvedjen?

Hát nem!

Hogy arról már ne is beszéljünk, mikor a nagyragadozó elkezdi kibelezni az áldozatát miközben az még él, vagy a halakból darabokat harapnak ki az ellenségei.


Ha nem ismered a természet törvényeit, ne ugass bele!

Szép dolog az állatok szeretete, de ezt ésszel tegyük.

Egész más egy állatnak természetes táplálékul adni eleségként egy másik állatot és egész más elpusztítani csupán a prémje kedvéért.

Bár az elvakultak úgysem értik a különbséget.


Mert ha valóban ilyen sok az állatvédő, miért nincsenek nagyobb számban a vegetáriánusok?

Bort iszik, vizet prédikál...

Itt hőzöng, de előtte lehet, hogy épp csirkepaprikást evett.

2011. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is a ragadozókat táplálják velük. De szerintem nincs ebben semmi durva, hiszen tenyésztenek ott egereket, csibéket és más eleségnek szánt állatokat is. És ha már választanom kellene egy tengerimalac élete (ami milliószám él a világon), és egy kihalás szélére sodródott ragadozó élete közül, akkor nem kérdés melyiké a fontosabb.

Annak idején befogadtam egy idős tengerimalacot, gondoltam majd ellesz a nyuszival. Tévedtem, a nyúl majdnem rátámad és a malac antiszociális volt, 2hónapig bírtam a dolgot. Akkor nyitott az állatkertben a malacváros, így felhívtuk őket, hogy befogadnak-e még, szerencsére igent mondtak. Így felmentünk Pestre, (úgy is állatkertbe akartunk menni), és leadtuk a malacot, amit csak pár nap karantén után tesznek be a helyére. Nincs lelkiismeret furdalásom, a malac 5évig élt egy pici terráriumban, soha nem látta a fajtársait, így most öreg napjait legalább köztük töltheti.

2011. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Dolikának:

A kígyók, amelyek gerinces állatokat is fogyasztanak, általában megölik az áldozatukat mielőtt lenyelik, erre többféle stratégia alakult ki náluk. Ennek oka, hogy az élve lenyelt állatok esetleg veszélyesek lehetnek a kígyóra nézve. Maradjunk az aranyos tengerimalackáknál, az éles fogaival és karmaival simán kirágná-kaparná magát a kígyóból, amit ugyebár a kígyó nem élne túl.

És általában a nagyragadozók sem szoktak kegyetlenkedni az áldozatukkal. A zsákmányejtéshez hozzá tartozik az utolsó harapás rituáléja is, ami ugyan néha elmarad, de akkor szokott elmaradni, amikor az áldozat már úgyis olyan állapotban van, hogy csak egy hajszál választja el a haláltól.

Más szempontból pedig az üldözés akkora adrenalinlökést vált ki, hogy a zsákmány fájdalomküszöbe igencsak megemelkedik, ezért kívülről mindig brutálisabbnak tűnik egy ilyen vadászat, mint azt belülről érzik az áldozatok.

2011. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

21:01-nek:

1: elírtad a nevem

2: a nickneved sem vállalod fel

3: a kuyák ugatnak, nem én

Csak elmondom, hogy állatorvosi asszisztens vagyok, meg merem kockáztatni, hogy talán egy icike picikével többet tudok mint te az állatokról.

Egyébként lehet normális hangnemben is hozzászolni. vagy inkább ne is irj.

Okos-tojgli

2011. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy állatorvos asszisztens vagy, de hogy kígyót táplálkozni nem láttál, az biztos. Maximum egy rosszul sikerült akciót. Egy mérges kígyó egyetlen marásával pár perc alatt megöli az áldozatát, egy óriáskígyó meg pár PILLANAT alatt rátekeredik és végigroppantja a testét. Ritka, ha annyira rosszul fog rá, hogy ez nem történik meg...
2011. szept. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

0:41-es vagyok.

14:34 megsúgom neked, hogy a disznókat sem eszem meg sem a csirkepaprikást, mi a fenéért vagytok ennyire bunkók??

igen is van aki szereti és sajnálj az állatokat és nem olyan nagy bűn az ha valaki szeret egy állatot sajnálja azért mert beb@sszák a ragadozóknak, hogy megegyék őket.

Tudom, hogy vannak ragadozók is és nekik is élni kell stb..

Aki szerint meg "életképtelen felfogás" azok meg mind egytől egyig érzéketlen tuskók!

2011. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
*sajnálja
2011. okt. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves 0:41.


Szerintem nem voltam bunkó. Csak érdeklődtem azután, hogy azok az emberek, akik nagyon sajnálják a cuki kis állatokat, más állatokat nem sajnálnak-e. Semmiféle negatív, vagy sértő dolog nincs a kérdésemben, legalábbis szerintem. De ha te nem így látod légyszíves pontosan jelöld meg a kérdés melyik része bánt téged ennyire.

Mellesleg csak megjegyezném, hogy egy szóval sem említettem, hogy te ennél bármilyen húst. Hiszen ezt nem tudhatom, mert téged nem ismerlek. A kérdésemben az szerepelt, hogy "egy embertársuk tányérjára kerüljenek".

2011. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!