Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Hogyan szoktassam kézhez...

SOS! Hogyan szoktassam kézhez az aranyhörimet?

Figyelt kérdés

Már két hete,hogy elhoztuk az állatkereskedésből,de még mindig nem tudtuk kézhez szoktatni.Még csak kesztyűvel próbáljuk megfogni,de amikor betesszük a kezünket a játszódobozába,hogy megszaglássza,csak rágja a kesztyűt és ha belemászik nem engedi magát felemelni,mert rögtön kiugrik.Az első két hörimhez képest ő sokkal félénkebb,néha a hirtelen közeledéstől is megugrik és befut a házába.Pedig úgy tudom,hogy a fiú aranyhörik nyugodtabbak és jobban kezessé válnak.

Aranyhöri tartók,ti hogy szoktattátok kézhez a höriteket?

Előszőr ti is kesztyűvel próbáltátok megfogni,vagy hogyan?


2011. szept. 30. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem volt kiskorában kézhez szoktatva. Ne vegyétek kézbe, ha nem muszáj, csak tegyétek be a kezeteket (inkább kesztyű nélkül), várjátok meg, míg magától odamegy hogy megszaglássza. Csalogassátok finomságokkal. Előbb-utóbb rájön, hogy nem akarjátok bántani, és magától felmászik a kezetekre, de ne kergessétek. Türelem kell hozzá.
2011. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De félünk,hogy megharap:(

Az előző aranyhörinket is az elején kesztyűvel fogtuk meg,és utána már sima kézzel.Ő volt eddig a legkezesebb.

2011. szept. 30. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor maradjon a kesztyű. Nekem most törpehörcsögöm van, ő is elég harapós még :) az előző viszont szelíd volt. Rossz helyről vettük őket, 2-3 hetes kortól a legjobb elkezdeni kézhez szoktatni a hörcsögöket. Idősebb korukban már nehezebb, de menni fog :))
2011. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagyon vad volt, hónapok kellettek, hogy magától belemásszon a kezembe. Viszont soha nem harapott meg, pegig mindig szabad kézzel nyúltam be.
2011. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a baj a kesztyűvel, hogy ha azt egy idő után nem is harapja már, attól még a kezetekre rábukhat, mert csak a kesztyűhöz szokik hozzá. Lehet hogy érdemes lenne egy darabig nem kivenni, vagis hát kesztyűvel kivehetitek, de foglalkozzatok vele anélkül is. Csak úgy érjetek hozzá óvatosan, ahogy nem tud vagy nem akar megharapni. Nem kell rögtön simogatni, elég, ha megtűri az ujjad érintését a szőre végén, Nem egy gyors folyamat, de csak kesztyűvel nem hiszem hogy kézhez szokik.
2011. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel,én roborovski törpehörit szelídítettem meg de nagyon nagyon nagyon nehéz volt.Ne félj töle soha és a kesztyűt hanyagolhatod!!!Sok sikert hozzá!:-)
2011. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!