Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Társasházi közös udvar egész...

Társasházi közös udvar egész területére ki lehet engedni a nyulakat? Normális, hogy tíz család csupán 100négyzetméteres udvarát arra használják hogy 4 db nyúl szaladgáljon benne?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hat éve költöztünk Budapesten egy társasházba, aminek van egy kicsi közös udvara..amikor idejöttünk, még fű sem nőtt itt, de anyum mivel szeret kertészkedni elég szépen rendbehozta az évek alatt...(FŰ..virágok, kerti tavacska..) rajta kivül senki nem csinált igazán semmit az udvaron, max kiültek néha, ami ugye természetes, de tavasz óta egy albérletben itt lakó lány(szóval ő még csak nem is tulajdonos..és nem tudom hogy neki egyáltalán van e köze az udvarhoz mivel ő a lakást bérli?!..) úgy gondolta hogy a 4db nyusziának jár annyi szabadság hogy az udvaron szabadon szaladgáljanak, miközben anyum összes virágát sorra tönkretették. Anyum többször is szólt érte, de erre annyi volt a válasz, hogy valakinek a növények valakinek pedig az állatok a fontosak..aztán azóta az van hogy anyum már beásta a kertitavat, anyulakat pedig reggel kiteszik és délután beteszik a ketrecbe, ami szintén az udvaron van.

Nagyon örülnék neki, ha valaki mondana nekem olyan érveket, amiket ők is megértenének, mert engem idáig nem érdekelt az udvar, de anyum igen..és szeretnék kiállni mellette.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. okt. 9. 11:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Na király.. anyu azt mondta, hogy feladta és nem fog többet szólni nekik..beszélt a közös képviselővel aki intézkedni akart, de anya csak annyit kért, hogy had kerítsen el magának az ablak előtt egy kis helyet a virágainak:/

én meg egész reggel az állattartási törvényeket bújtam..:@

Szerintetek szóljak én a közösképviselőnek? vagy haggyam az egésszet?..attól félek, hogy mégjobban megharagszanak akkor rá..:/

de én nem szeretném ezt ennyiben hagyni akkkor sem..

köszönöm a választ!

2011. okt. 9. 14:34
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Bár állatvédő vagyok, szeretem a nyuszikat, de szerintem kérd kölcsön pár napra egy ismerősödtől a kutyáját és engedd el az udvarban. Vagy tényleg tüntesd el az egyik nyulat, aztán pár nap múlva sétáljon be valaki vele a csajhoz, hogy az utcán találta. Szegény nyuszik nem tehetnek róla hogy ekkora f*sz gazdájuk van, biztos jól érzik magukat a szabadban, de ez felháborító, hogy annak az árán, hogy más fáradtságos művét tönkreteszik. Mond a csajnak, hogy kerítse el a nyulait, vagy egyszer csak elfognak rejtélyes módon tűnni! Amúgy meg itt az ősz, jön a hideg, nem is lehet most már nagyon kint tartani a nyulakat, mert megfáznak.
2011. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%
Olvastam a másik "kérdést" is. ne bántsd öket. az udvarrész elkerítés lenne a megoldás. próbáljatok meg lekeriteni egy 2 x 2méteres részt. az boven elég a nyusziknak és nektek is megmaradnak a viragaitok. nem a ti feladatotok lenne,de ha ennyire buta az a lány, akkor nincs mit tenni. felesleges az idötöket pazarolni meg idegeskedni amiatt, h sikerul e meggyozni, kiteszik e a lakásból stb.
2011. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
kezdem elveszíteni nagyon a türelmemet! most is azt hallgattam hogy minket p*fáznak ki..:@ persze a nyulak most is kint b*sszák az eget!:@
2011. okt. 9. 15:38
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
és amúgy a többiek mit mondanak? mmint mivel érvelnek a nyulak mellett?:O de ha meg ti csinálnátok ezt mások virágaival akkor meg ők is fel lennének háborodva.. -.- könnyű másét tönkre tenni.
2011. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
azzal, hogy a nyulaknak szaladgálniuk kell.. meg hogy valakinek a virág fontos valakinek meg az állat..-.-" csak nem tudom h a virág kinek árt..
2011. okt. 9. 18:29
 17/27 anonim ***** válasza:
45%
Nah, látod, én ebben az esetben már rég nekik mentem volna, pedig nemkenyerem az erőszak sőt abszolút nem szoktam báriért is ütni, de ez a hozzáállásuk már annyira felb@cott hogy...
2011. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

képzelheted, hogy én milyen idegállapotba szoktam lenni, amikor olyanokat hallok h direkt mondják: jajj vigyázz mert rátaposol a virágra!:D ......-.-"

meg anyumnak kiscsajj iet beszól h kussoljon... -.-" még jó hogy nem voltam akkor itthon...

2011. okt. 9. 18:54
 19/27 anonim ***** válasza:
93%
Nincs valami erős, megbízható férfiismerősötök? Aki a hazafele úton megállítaná, és elbeszélgetne vele. Mert azért ez már nem csak más munkájának a lenézése, hanem tök nagy szemtelenség az anyukáddal szemben. Csak mondja el neki, hogy miért rossz az, amit csinál, de nehogy bántsa, vagy ilyesmi... :)
2011. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%
Hát én feltenném a netre és eladnám őket,abból a pénzből meg vennék virágot.ekkora egy mocskos gcit:@szívesen meglátogatnálak titeket a görényeimmel:)hazudd azt h allergiás lettél a nyulakra.mellesleg hány éves ez a kiscsaj?
2011. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!