Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóegér összeszoktatás?

Mongol futóegér összeszoktatás?

Figyelt kérdés
van 2 fiú, kb 1éves(+1-2 hónap) mongol futóegerem, és szeretnék melléjük még 1et. össze tudnának még szokni vagy nem érdemes próbálkozni vele?
2011. okt. 9. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, de 6-8 hetes legyen, mert akkor még nem tekintenek rá konkurenciaként, mert nem ivarérett. Tehát közvetlen elválasztás utáni korú kell. Mekkora helyük van? Mert az is befolyásolja, hogy jól ellesznek-e. Először az egyik felnőttel,m aztán a másik felnőttel engedd össze a kicsit, de legyél készen arra, hogy közbelépj, ha gond van. Ha egyik sem viselkedik agresszívan a kicsivel szemben, akkor mindhármukat összeengedheted. Ha nem akarják elfogadni, akkor egy ráccsal el kell választani a terráriumot, hogy szokják egymást, de ne tudják bántani az újoncot.
2011. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ :D ja és 70x40 alapterületű, szerintem az eléglenne 3nak is, mert így 2en is olyan picit benne :D
2011. okt. 9. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, az háromnak elvileg pont elég :) Nekem két fiúm van, 75×35×45-ös terráriumban. Azaz csak voltak. Úgy egy évig tök jól elvoltak együtt, aztán a fiatalabbik bekattant. Neki esett az idősebbiknek, meg nekem is, biztos, hogy nem dominancia harc volt. Most ő sajnos egy kisebb ketrecben van, elkezdtem újra megszelídíteni, aztán majd próbálkozok újra összeszoktatni őket. De ez ritka eset, van 4-es fiúcsapatom, akik a 110×50×50-es terráriumban békésen egy halomban alszanak, más egereimnél sose volt bunyó. És az újonc kicsiket is mindig szívesen fogadták. Pár napig külön sarokban aludtak, de aztán összebújtak :)
2011. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!