Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebbe a kategóriába írom, bár...

Merwoman kérdése:

Ebbe a kategóriába írom, bár a macskák rovathoz is tartozna 3 cica mellé milyen cicakompatibilis qty a jó? összeszoktatás és bármi hasznos tanács . ( azt mondja a rendszer ne köszönj, ne vagyok bunkó! vegyétek úgy köszöntem.

Figyelt kérdés
tehát 3 cicám van 4. évesek szeretnék egy nem nagy kutyát lévén azért szűkös lenne a lakás,de az összeszokástól tartok nem szertnék sérülést egyik állatnak,sem fizikait sem lelkit. Az bizti menhelyról kellene ,mint ez a 3 cécó is. Ki mit ajánl, volt -e már dolgotok "sebzett,lekileg testileg megtiport "állattal,honnan lehet tudni, hogy jól kijönnek-e egymással. Egész napos felügyelet megoldott.
2011. szept. 12. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kiskutyát szeretnél?

[link]

render/kutyafajtak


Én a yorkit ajánlom, szerintem az aranyos kutya, kicsi helyen elfér (mint a csivava), nem eszik anyit mint egy nagy kutya:D (ez mindenki tudja).

[link]

[link]


Nagyon jól teszed, h menhelyről akarsz befogadni!

2011. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kétszer vittem haza ideiglenes kutyát cica mellé. Alapvetően két dolgot figyeltem. Mindkét esetben jó alaposan kimozgattam a kutyát (1,5-2 óra) aztán mutattam meg a cicának. A mozgatás alatt alapvetően azt teszteltem, hogy mennyire motiválható kajával, illetve hogy erélyes rászólásra, rámozdulásra mennyire reagál jól. Figyeltem azt is, hogy mennyire erős a zsákmányösztön, vagys ha zsákmányszerű mozgást csinálok zsínóros lasztival, vagy bottal, akkor mennyire feszülten érdeklődik.


Aztán megmutattam a cicát, természetesen boxból. Figyeltem, hogy mennyire heves a reakciója. Itt újra kipróbáltam, hogy erélyes tiltásra reagál-e, illetve kajával el lehet-e csalni, vagy megfeszülten figyeli a macskát.


Innentől már egyszerű volt, egyik esetben sem volt semmilyen merénylet a macsek ellen. Mondjuk a mi macskánk nem menekül a kutya elől, és ez hatalmas könnyebbség.

Az egyik menhelyes kutya volt, aki csontsoványan, verve, életmentő műtétre szorulva került utcára, a másik utcán összeszedett talált kutya volt.

2011. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább azon aggódnék, hogy a három összeszokott macskád nem fogja e utálni azt, hogy lesz egy kutyád, ami azért szerintem lényegében több fizikai kontaktust és figyelmet igényel, mint a macskák általában. Én úgy tudom, hogy felnőtt macska új kutyát nehezebben fogad el, de ha sikerül egy olyan kutyát választanod, ami teljesen jól tűri a cicákat, és tényleg oda tudsz rájuk figyelni, semmi gond nem lehet.
2011. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, úgy gondolom szeretettel sok mindet meg lehet oldani, amikor a fiú cicmókot műtötték a lányokat nem érdekelte,hogy kórház szaga van ellenben mikor a két csaj műtötték exkandúrka begőzőlt:( csak kajával és játétkok közbedobálásával majd Feliway-el tudtam a helyzetet megoldani. A lányok bezzeg bújtak volna a tesóhoz,de ő mindenképp meg akarta őket csócsálni.Úgy gondolom, ha kis kutyát hozok akkor feléled az anyai ösztön és inkább pátyolgatni fogják,de miután menhelyi blökben gondolkozom nem tudom az előéletét így nem tudom mi milyen reakciót vált ki. A kaja nem lényeg ahol 3-an esznek jut kaja a 4-nek is. No meg a macskáknak karmuk van.. morgás biztos lesz bár még életükben nem láttak kutyát.
2011. szept. 12. 19:33
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Bármilyen kutyát hozzá tudsz szoktatni a cicákhoz. Inkább az a kérdés szerintem is, hogy a macsekok hogyan fogadják. Ha még sosem találkoztak kutyával, vigyázni kell, mert megijedhetnek és bánthatják a kölyköt. De ismertem kutyát, akit macskák neveltek fel, teljesen macskamód viselkedett. Pl. dorombolt, mikor simogattuk.
2011. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!