Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kiderült, allergiás vagyok a...

Kiderült, allergiás vagyok a tengerimalacomra, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éves a malim, már 5 éve van nálam. Most derült ki, hogy allergiás vagyok rá, ami asztmához is vezethet... Ráadásul van két kicsi gyermekem, akik örökölhetik a hajlamot, tehát gyorsan meg kellene "szabadulnunk" szegény állatkától. Sajnos már öreg és krónikus szemgyulladása van, nem hinném, hogy bárkinek is kellene. Órák óta sírok, mert már csak egy megoldás van.... :((( Van valami ötlet, hogy hová tehetném öreg és beteg malackámat?
2011. okt. 20. 00:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat, külön köszönöm annak, aki nem gerjeszti jobban a lelkiismeretfurdalásomat és nem emlegeti az agyonütést... Ha képes lennék rá, nem ide irogatnék elkeseredve.

Sajnos az allergiám elég súlyos, légzési nehézségeim vannak, állandó orrfolyással, tüsszögéssel, folyamatos orrnyálkahártya gyulladással, már a szaglóérzékem is romlott a sok orrcsepptől, de anélkül aludni nem tudok. Tehát nem kiütésem van tőle, hogy egy egyszerű kesztyűvel ki lehetne küszöbölni!

Én bízom az orvosokban, több, mint egy éve keresem a magyarázatot a tüneteimre. Nemrég még szoptattam a kisfiamat és szedni semmit sem szedhettem. Most sem tenném, ha nem muszáj. Azt pedig végképp nem kívánom a gyerekeimnek, hogy ugyanezt éljék át - inkább őket féltem. Pontosan 5 éve voltam csalánkiütés miatt allergia vizsgálaton, akkor még negatív volt a malacra, sajnos azóta alakult ki és csak egyre rosszabb. Tehát semmiféleképpen nem tarthatom meg, bármennyire fáj is a szívem érte! Remélem találok valakit, aki befogadja.

2011. okt. 20. 09:16
 12/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy ne féltsd annyira a gyerekeket, hisz azzal igazából csak rosszat teszel nekik. Alergiásak lesznek minden kis sz.rra, ahogy fentebb is leírták. Geynge lesz az immunrendszerük, mindenre fogékony.. Én úgy nőttem fel, hogy állatokkal voltam körülvéve, kutya, hörcsög, tengerimalac, galamb, papagáj, mindenféle. Most 23 vagyok, 22 évesen kezdtem el először prüszkölni amikor allergiaszezon volt (akor is csak amikor a legjava tartott, kb 2-3 hét). De hát dolgozni kell, nem kerülhetem el hogy kimenjek a házból. Bicajjal járok munkára, olykor ugy érkeztem meg, hogy ugy érzetem, a tűdőmben mintha tüzet raktak volna... Ittam rá kálcium pezsgötablettát, az nagyon sokat segített, abszolút megszűntette a tünetet. Az orrsprétől pedig nekem maradandóan károsodott az orrnyálkahártyám! Egyszer hosszabb ideig használtam a kelleténél, most pedig nem érzem ugy a szagokat.. Vigyázni kell ezekkel. Amit még szedtem, az a Pressing volt, de ami lényegesen segített, az a kalcium volt.
2011. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
én befogadnám ... atól függ hogy milyen nemű és hogy a szemgyulladás fertőző-e...
2011. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm szépen, nagyon kedves Tőled!

Szerencsére sikerült egy bartánőmnél elhelyezni Malackát, ma este fog odautazni. Minden jót kívánok!

2011. okt. 21. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!