Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy két és fél hónapos degut...

Egy két és fél hónapos degut hogy szoktassak le a harapdálásról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Fél, vad, és azért harap (tehát véresre), vagy csak megrágcsál, megcsíp, de egyébként hagyja magát megfogni, nem ijed meg, ha hozzáérsz? Ha ez utóbbi, akkor ha megharap, sikkants fel, olyasmi hangot adj ki, mint ahogy ők szoktak csipogni, amikor verekednek. Hamar megért, hogy az neked rossz, és abba hagyja. Bár lehet, hogy egy kicsit mindig fog rágcsálni, de az már nem fájdalmas, csak a szeretetét fejezi ki így:)
2011. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

HÁt ha tényleg a szeretetét fejezi ki, akkor nagyon aranyos tőle:D..

De amikor hozzáérek akkor vagy elvan foglalva és nem igazán figyel rám, vagy szagolgatja a kezemet esetleg harap de ez hülye..

tökre nem figyel rám mindig szabadulni akar (ketrecen kívűl lenni) és köbö leszar:D

2011. nov. 1. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen van? Naponta ki kell engedni futkosni... Mióta van veled? Lehet, hogy még nem ismer annyira... Még nem szeret annyira... Az én drága degum mindig egyből mászik a kezembe, hanyatt fekszik ha simogatom, elalszik az ölemben... Aztán ha nem simogatom, akkor megrágcsál:D Vagy van, hogy simán csak odajön, és megrágcsál/nyalogat. De van, hogy odabújik a kezembe, vagy bemászik alá, ha pl. a földön/asztalon van, akkor azt akarja, hogy simogassam:) Adj neki mindig valami finomat (dió, mogyoró, 1-1 szem kukorica, napraforgómag, zöldségek), a simogatás után. Hiszen a deguk szívéhez részben a hasukon keresztül vezet az út:)
2011. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sokszor kiengedem az is lehet a baj , két hete van nálam:)) nagyon édes volt az első héten belebújt a zsebembe és simán elaludt de most már nem szereti a zsebemet pedig még belefér!:D szóval nem erőltetem . ha a ketrecében nyugiba fekszik és benyúlok hozzá akkor hanyattvágja magát meg igényli hogy simizzem:)

de ahogy észre vettem amikor kiengedem csak úgy a szobába inkább a környezetét próbálja megismerni szimatol és nem zavarja hogy én éppen ott vagyok.

2011. nov. 2. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!