Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha ivartalanítás után csak...

Ha ivartalanítás után csak egy teljes napot tudok a nyuszival lenni, mi lesz így vele?

Figyelt kérdés

Holnap viszem nagyon aggódom főleg hogy csütörtök és péntek délelőtt tudok csak 10% rá figyelni utána... Péntek este érek haza szombaton reggeltől est 11-ig nem vagyok és Vasárnap ugyan így....lehet ebből gond? Mennyi idő alatt gyógyul? (fiú)

Vagy mondjam le és kérjek másik időpontot? (2 hónappal későbbre lenne még hely)


2011. nov. 8. 12:53
1 2
 1/16 tekike99 ***** válasza:
semmi baja sem lesz. pikk-pakk gyógyul. konkrétan, ha elmúlik az altatás hatása, utána már észre se veszed rajta.
2011. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Huh, hát az durva, hogy csak 2 hónap múlva lenne időpont újra. Merre laktok? Én 4 napot otthon voltam az én nyuszimmal (lány). Tölcsért kaptok? Nem túl jó amúgy a nyuszinak, ha abban van, de ha más megoldás nem marad, akkor rakjatok rá tölcsért, amikor nem tudtok rá figyelni. 24 órát mindenképp nagyon figyelni kell rá, az enyém alig akart enni, kezemből kínáltam szénával is, csak így evett egy keveset.
2011. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tekike99 ***** válasza:
fiú nyuszinak nem vágják a hasát...
2011. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy vágják a hasát? Nem értem az összefüggést.

A tölcsér a varratszedés miatt kellhet, varratai pedig neki is vannak.

2011. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem nem kap mert állítólag nem szedik a varratokat , vagyis azt mondta a doki hogy nagyon ritka és az legtöbbször még ott náluk kiderül ha mégis csinálná de legkésőbb másnapra tuti...és akkor vissza kell vinni....

Debrecenben lakunk csak ez a doki itt a legjobb nyulas orvos (állítólag) és nála lefoglaltak az időpontok ...

Vagy akkor is harcoljak ki neki egyet?

2011. nov. 8. 13:18
 6/16 anonim ***** válasza:

Az én bak nyuszimat nem varrták össze, sőt, tölcsért sem kapott. Első és második napon még pár csepp vért maga után hagyott, de nem lett semmi baja. A doki mondta, hogy direkt jó, ha tudja nyalogatni a sebét, hiszen így sokkal szebben gyógyul.


Miután felkelt, aznap még elég kómás volt, rossz volt nézni, de másnap az ijedtségen kívül már semmi baja nem volt.

2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Debrecenben én is csak egy nyuszis dokiról tudok.

Amúgy én is úgy tudom/tudtam, hogy nem szedik a varratokat. Mi dokink is mondta anno. Ismerőseim között sem volt egy nyuszi sem, aki kiszedte volna. Ám pár hete pont itt a gyk-n volt egy ivartalanított bak nyuszi, akire adtak tölcsért, erősködtem, hogy ne, nem kell, nem szednek varratot, stb. Levették és állítólag kiszedett 1-2 varratot. Nem tudom igaz-e, mondjuk érdekes módon nem vitték azonnal állatorvoshoz.. Szóval tényleg nem tudom megtörtént-e az eset vagy sem... Ezért írtam biztos, ami biztos a tölcsért.. De amúgy én sem raknám rá.

2011. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én is olvastam azóta vagyok rémült :) elég jól beleéltem magam előtte hogy nem lesz semmi mindenki olyan simának írta le a neten a tapasztalatait....

Ráadásul nem régóta van nálam még szinte nem is ismerem és már szenvedtetem szegényt....

2011. nov. 8. 14:20
 9/16 anonim ***** válasza:

Jobb lesz neki, hidd el :)

Nem tudom miért szedhetett varratot az a nyuszi, meg a másik, hogy kicsit furcsállom, hogy nem vitték dokihoz, alig telt el pár nap a műtét után... Szóval fene tudja..

Persze nem kizárt, hogy igaz.

Nem tudod megkérdezni a dokitokat, hogy összevarrják-e?

2011. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
már nem :( holnap délre megyek....
2011. nov. 8. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!