Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom vemhes 1-2...

Tengerimalacom vemhes 1-2 napja csak fekszik alig tud menni nem eszik elkezdett fogyni felül elhullott a szőre. De már nem érzem mozogni benne a kicsiket. Meg menthető?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 16:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mivel első hónapban semmi nem látszott rajta így nem vettem észre múlt héten éreztem,hogy mozog benne a kicsi,és az orvos szerint hirtelen jött neki ez,ő megpróbálta meg menteni de már ma nem kerül sor a műtétre,nem bírta ki elpusztult.Ilyen többet nem lesz az is biztos.Az a baj az állatkereskedésekkel,hogy össze raknak testvért testvérrel és nem is tudhatod amikor megveszed,hogy vemhes majd csak a későbbiekben,az orvosom akihez járok az állataimmal addig amíg rendben talál nála mindent vemhesség alatt nem is csinált volna semmit,mert ő nem öli meg a védtelen állatokat és ezzel egyet értek.Nem csak én jártam így más is gondolom,de legalább megpróbáltam.
2011. nov. 10. 10:26
 12/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom :((

Tényleg nem foglalkoznak ezzel a kereskedések, én is jártam már így, hogy pár éve vettem tengerimalacot vemhesen, most két hónapja pedig törpehörcsögöt. Csak ezek az esetek szerencsésen végződtek és egészséges kicsik születtek, a mama is jól volt. El is határoztam, legközelebb csak normális tenyésztőtől veszek kisállatot, persze még így is előfordulhat probléma.

Még egyszer, sajnálom a malackát... :(



Még egyszer sajnálom a malackát

2011. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm,az is kiderült,hogy 6 malac volt benne és abból egy volt a halott a többi így pusztult el,hiába kapta a szurit az anya már késő volt.

(::(

2011. nov. 10. 12:22
 14/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a malackát. De azt még jobban, hogy az első gyanús jelnél nem orvoshoz rohantál volna soron kívül hanem "netes" gyógyításba kezdtél. Miért nem vitted azonnal orvoshoz???? Itt is mindenki ezt tanácsolta. Nem számít, hogy nálad lett vemhes vagy nem a te felelősséged, hogy elpusztultak!
2011. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Azért nem rohantam mert ez hirtelen jött és amikor a kérdést feltettem már időpontos voltam,tudod ha voltak a dokinál hiába soron kívül megyek akkor sem tud fogadni,és azon kívül nem volt meg menthető...a másik meg az nem kell elítélni az embert mert más már ilyenkor kivágja nem pedig fizeti a kezelését.arról meg már nem én tehetek hogy sok kereskedő azt sem tudja milyen beteg vagy genetikai hibás állatot ad el mivel nem azonnal jön ki rajtuk.
2011. nov. 10. 14:50
 16/16 Rikimisi ***** válasza:
Én azt gondolom, h messze a kereskedések a hibásak ezeknek az állatkáknak a kínjai, halálai miatt. Egy kezdő gazdi nem tudja, h csak kicsit hízik, v vemhes az állat. Hatalmas bevétele lehetne az államnak, ha ellenőrizné, h betartják-e a kereskedések a tövény szabályait, amit tavaly annyira hírdettek, de a kutya sem ellenőrzi, nekik meg csak a pénz számít! Őszinte részvétem a kis kucu miatt. Ajánlom, h ha szeretnél malackát, akkor a ragcsamentok.hu, malacok.hu, gemon.ro fórumokról szerezz be, m ott sok menhelyes kucu van, akik egzotikus állatorvos által ellenőrzöttek, így sem vemhesség, sem paraziták nem fogják az életed nehezíteni. Ha egy malacka elmúlt 1 éves, akkor össze van csontosodva a medencéje és sem a kicsik, sem a mama nem éli túl az ellést, ha első szülése. Hat kicsi pedig rengeteg....
2011. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!